Domů » Bleskovky » Vodafone má bezkonkurenční datový tarif. Ostatní by se mohli inspirovat

Vodafone má bezkonkurenční datový tarif. Ostatní by se mohli inspirovat

Neomezené datové tarify jsou v našich končinách už dlouhou dobu drahé a nesmyslně omezené. Na argumentaci operátorů o „specifickém trhu“ jsme si bohužel už zvykli, stejně jako na fakt, že neomezených datových tarifů srovnatelných s těmi německými či polskými se asi nikdy nedočkáme. Občas ale některý z tuzemských operátorů vystoupí ze své komfortní zóny a tarifové vody mírně rozvíří.

SIM Vodafone 02
Vodafone nabízí aktuálně nejlevnější neomezený datový tarif

Tentokrát se ke vstřícnému kroku odhodlal Vodafone, který dočasně nabízí tarif Neomezený Basic. Ten je dostupný od 4. června výhradně skrze webové stránky operátora a jen pro 5000 zákazníků, kterým nabízí 2 Mbit/s a neomezené volání a SMS za 599 korun. Pokud tuto nabídku nestihnete, můžete přesedlat na tarif Neomezený Super, který nabídne neomezené volání, SMS a data při rychlosti 10 Mbit/s za 799 korun.

O2 SIM karty crop
O2 nabízí oproti ostatním operátorům nejméně výhodné ceny

Ačkoliv se vzhledem k rychlostem může zdát, že se nejedná o žádné terno, ve srovnání s nabídkami od T-Mobile a O2 působí jako z jiné planety. T-Mobile nabízí nejlevnější neomezený tarif SD Neomezeně, v rámci nějž zákazníci dostanou neomezené volání, SMS a data při plné rychlosti pro prvních 20 GB, poté pouze 3 Mbit/s za 1 075 korun. O2 oproti tomu může nabídnout tarif Neo Bronzový s neomezenými SMS, voláním a daty při rychlosti 5 Mbit/s za 1 099 korun.

t mobile
Nabídka od T-Mobile je zlatý střed

Zajímavé je také srovnání nejvybavenějších tarifů. Nejdráž vyjde tarif Neo Platinový od O2, který všechno naprosto bez omezení nabídne za 2 499 korun, následuje T-Mobile s tarifem MAX Neomezeně za 1 575 korun a nejlevněji opět vyjde Vodafone s tarifem Neomezený Premium za 1 199 korun. Doufejme, že hozenou rukavici Vodafonu ostatní operátoři zvednou a konečně začnou tlačit cenu neomezených tarifů níže.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

55 komentářů

 1. Ale od O2 jde taky sehnat 100GB datová sim za 300Kč měsíčně jako kredit (takže bez smlouvy a když chcete, až půlrok to platit nemusíte). Je tam plná rychlost. To mi přijde daleko výhodnější než to, co Vodafone nabízí.

  • To se pletete. Má nejnižší prioritu v síťovém provozu. Když budete měřit ze tří totožných telefonů vedle sebe v síti O2, kde jedna SIM bude paušál, druhá předplacenka a třetí ta vaše, tak budete mít nejnižší rychlost. Vodafone za 599,- nabízí vše neomezeně. To ta vaše předplacenka ne.

  • Měl jsem čtyři kusy simky Datamanie a všechny jsem prodal. První dva měsíce mi jel doma internet až 150 MBit (screny jsou na Mobilmanii v diskusi). Ale tři měsíce nejela pořádně samoobsluha a pak to šlo s rychlostí dolů, až na nějakých 15 MBit, tak jsem je všechny prodal. Navíc mi třeba v práci jela jen asi 2 MBit a to není malé město, s tím ať se jdou vycpat.
   O2 ani Tmobile s rychlostí sítě na vodafone nemá, nejde jim ani pořádně Volte a o Wowifi se musí zákazníci prosit operátora, aby jim zapnul.
   U všech nových tarifů vodafone, je ale jedna velká prasárna, pokud máte už neomezené tarify a chcete na nich něco změnit (třeba ukončit jedno číslo, nebo udělat si jeden premium), tak cena vyletí na cenu nových tarifů. (z 599 na 699 Kč).

  • Z jiné planety? Z planety hlupáků, kteří nevědí, že 2mbit/s nestačí ani na puštění stream videa na YouTube. Tahle cena je výsměch inteligenci, lowbudget tahák, který myšlenkové slabším stačí nebo okamžitě bude potřeba upgradovat na dražší variantu tarifu. Nebraty jedná se o komerčně vytvořený článek.

  • Ja mam od O2 family za 399 Kč. Neomezené volani a sms. Sice s menšími daty , ale na mesic vam to vydrzi pokud nejedete filmy a youtub kanaly cely dny. Jsem nadmíru spokojena.

  • už to dávno nejde

  • Tak ono ja jsem z Prahy (Pokud jsem na praze 1) tak rychlost u této sim v pohodě 110 mb/s teď testováno pravda je že pokud jsem na praze 10 rychlost klesne na 50 mb/s což ale porad za 300 vky je nic oproti žebráckým tarifum ktere nabizeji všechny 3 firmy podpultovky kdy se to jentak tak vyplatí nabízejí až když máte smouluvu a končí vám platnost

 2. Hm, takže u mě stále vede předplacená karta od O2 se 100GB za 300,-. Rychlost dle sítě a dle zařízení. Zatím mám jen LTE, v budoucnu to hodím na 5G :D a budu mít vystaráno. Má největší spotřeba byla zatím nějakých 30GB :D Takže stále mám rezervu….

  • Karta 100gb od o2 se do 5g sítě nehlásí, jede max na lte

  • Je to 4G karta s nejnižší prioritou.

  • Ta O2 SIM 100 GB za 300 Kč, rychlost 100 MBps bez problémů,a celý balík jsem v telefonu nedokázal vyjet. Na co neomezeně,když 50 nebo nanwjvýš 60 GB stačí ? T-Mobile Benefit – Křesťanské sbory , k T 30 Hit lze 10 GB za 199 Kč. Jinak – T-Mobile mi chodí i přes 200 MBps , to opravdu není problém, záleží den a hodina,měřím dsl.cz .
   Loket nad Ohří

  • Dnes měřeno a 51Mb :D asi tak no

  • @milan 60GB? TO je na den ne? DOma má celá domácnost nějakých 1-1,25TB download a upload 50-100GB za měsíc. Vodafone tady má na LTE nějakých 200MBit dolů a 35 nahoru na 5G je download asi 180 dolů a nahoru 50 na iPhonu 12 Pro, takže žádné termo pro 5G. Kabel mí 300/30, takže používat LTE nebo 5G místo kabelu je docela zajímavé, spíše o tom ale uvažuji jako záložním připojení když kabel vypadne nebo je údržba. Jelikož mám net od Vodafonu, tak ten neomezený vyjde pod 1000 a je otázka zda tam není i nějaká sleva za kabelovku.

  • Měl jsem neomezený od Vodafonu s rychlostním limitem 10 Mbps za 800. Což stačí i na Netflix v mobilu. O2 Datamanie má podle některých nízkou prioritizaci, přesto mám rychlost minimálně zhruba dvojnásobnou někdy i trojnásobnou. A cena 300,- plus volání a SMS, které už stejně nikdo neposílá. (Takže srovnávat rychlost Datamanie s neomezeným tarifem od Vodafonu s rychlosti 2Mbps je jako srovnávat ADSL s vytáčeným připojením). Přechod mě mrzí. Vodafone a před ním Oskar byla vždy moje srdcovka, ale Datamanie v mobilu se zdá v ČR bezkonkurenčníí.

 3. Pro Clerica : O2 na tarifu 100GB a všeobecně na předplacenkách 5G nepodporuje, takže to na 5G nedáš. Ale zatím to na většině místech zase tak nevadí.

  Nabídka Vodafonu s rychlostí 2Mbity je fakt směšná, bude to brzdit i běžné načítání stránek, které jsou dnes poměrně náročné na data. 0,25MB za vteřinu opravdu není mnoho.

  • Aha díky za info, to jsem netušil. Tak zas tolik to nevadí, dokud nevypnou LTE….Což jen tak nebude…..

  • Při měření rychlosti zjistíte, že na ty 2Mbity to klesá postupně. Stránky se načtou zhruba stejně rychle jako u 10Mbit varianty. Jen souvislejší přenos bude trvat déle.

  • Tento „neomezený“ tarif z tak omezenou rychlostí že je vlastně k ničemu a ještě pro předem omezený počet lidí je jen další paskvil který může vzniknout jen v našem „specifickém“ trhu 😟 U nás už mě nemůže nic překvapit ale měli by se za něco takového spíše stydět 😟

  • Nejde o odpověď, omlouvám se, není možnost smazání.

 4. Neomezené volání, SMS k tomu 40 GB dat za 399 Kč od O2 a nic neřeším:-))

  • Tak jste se pochlubil. Já mám od VDF ve smlouvě možnost tarifů, kde je to samé za méně a s více daty. I přes to využívám komplet neomezenku 10Mbit za 595 Kč.

  • Nesmysl.To ti nikdo nedá!

 5. Nechapu co je na tomto tarifu bezkonkurecni.Ta rychlost je k smichu a pokryti republiky kvalitou signalu od Vodafonu je tragedie.Montoval jsem pro ne pevny internet LTE takze trochu vim o cem pisu.A pristup Vodafonu k zakaznikovi je desny.Redaktor je zrejme nejak financne zainteresovan,jinak by takovou blbost nemohl napsat.

  • Tak až budete montovat pevný LTE internet od všech operátorů, tak přijďte s porovnáním. Vodafonní síť patří tradičně k nejrychlejším z těch tří (tak nějak se střídá s T-Mobilem). Žádná katastrofa to není.

  • Nazdar lidi já má T…Mobile a jsem spokojený zákazník mobilní data sice nemám ale zato mám volání na T…Mobile za 150 Kč na měsíc a 4 týdny volám zadarmo do sítě T…Mobile to úplně stačí těch 100G za 300 Kč je super kamarád nestíhá prodatovat 100G samozřejmě to má své mouchy to je jasné.

  • Podle toho , co píšeš, si montoval leda žárovky na vánoční stromek. Už jen ta čeština mluví, sama za sebe… :)

  • U mě je VF na LTE asi 200/35 na 5G 180/50, O2 na stejném místě, stejném telefonu žádné 5G a 4G dává i 40 dolů 20 nahoru. Trošku rozdíl

 6. Ale ja nepisi o rychlosti,ale o pokryti.A to je mizerne,je videt chlapce,ze kopes za Vodafon. Moje zkusenosti s timto operatorem jsou velmi spatne.

  • Vodafonní síť je stále brutálně děravá. Měl jsem ji relativně dlouho, před cca 6 lety mi došla trpělivost a přešel jsem k T mobile. neomezený volání, sms, roaming + 7GB dat za 499.
   zatím jsem spokojenej.

  • Tak ja mam neomezene volani, sms a data 5 mb/s…za 650, coz je slusna cena…a rychlost dobra…prehraje se vse, od videohovoru a po tv v mobilu…stacilo jen rici, ze odchazim…jo a to nejdulezitejsi..jedna se o o2.

  • No a u nás ve firmě a v části dědiny jede supr jen Vodafon. T mobile anií O2 se nechytají. Takže asi tak.

 7. Tak za prvé, nevím čím by se mohli ostatní inspirovat, nebo jaké vody se rozvířili. V okrádání cz zákazníků jsou špička všichni tři. Hlavně znovu poslat rekordní zisky matce.

  Za druhé, pan Petr z Vodafone předvádí ukázkový dmg control. Tím jen podtrhuje jak trapná nabídka to je, navíc pro celých 5 tisíc vyvolených, aby snad vyvolali pocit, že je to neopakovatelná nabídka pro pár VIP… Trapné, ale snad vám za to alespoň platí, jsou i horší profese.

  • A už jste si spočítal jaké ty rekordní zisky byly? 5,5mld u T-Mobilu s 3,5 miliony zkazníků? TO je kolik 1800 na zákazníka, 150 měsíčně?

   Srovnejte to s německem… 8x více lidí ale jen 4x větší plocha, poloviční náklady na vysílače. Navíc v německu je větší poměr simek na osobu, sice jen o pár procent. Takže když český operátor umí nabídnout něco za 500, němec to nabízí za 250 ale pořád toho zákazníka rýžuje stejně jako ten český protože zisk bude mít podobný díky tomu že jsou daleko větší trh a celkové náklady jsou na zákazníka nižší.

   Proč tu asi pořád nemáme 4. operátora? Nikdo se do tak saturovaného trhu který běží na nějaké normální marži necpe, musel by být výrazně výhodnější, ale 150 korun menší účet měsíčně aby byl v případě 3,5 milionů zákazníků, které mít nebude, na 0?

   Pak se podívejme na US, třeba T-Mobile, neomezené volání, zprávy a data, alespoň 4G, 5G je tuším limitováno na několik desítek GB. 85 dolarů za měsíc pokud je to individuální tarif. To je 2x víc než u toho VF

  • A co tím jako chcete říct? Že trhy, kde je velmi výrazně vyšší cena práce jsou operátoři ziskoví i s výrazně nižší cenou? To je právě ten problém, instalace, údržba, prodejny, callcentra, pobočky, atd. to všechno je armáda lidí, na ty musí vydělat z prodeje služeb. Pro průměrného němce nebo američana (ale ty bych vynechal, tam je opravdu hodně specifik) je neomezený tarif jasná volba. Ono by to tak bylo i u nás, kdyby stál v přepočtu na výplatu cca jako v zahraničí. Tedy neomezený tarif za cca 100-150kč. Nemělo by smysl brát cokoli jiného. Místo toho za 100kč to je neomezené leda tak pro vysoké úředníky a poslance, kteří to vzhledem k příjmům rozhodně potřebují, protože platit 800kč to je pro ně moc. Hodně dobrá firemní nabídka má do 100kč flat + 10GB, ale to je pro velké firmy (250+ zaměstnanců). Lidi to pak logicky musí mít za 800kč, aby se ten průměr zvedl. Zajímavé, že to nikomu nevadí, dvojí ceny za to samé, oligopol.

 8. Jaký smysl má budování LTE a 5G sití, když se pak lidé dobrovolně nechávají omezovat směšné rychlosti starého 3G, byť neomezeně.

  • Nepij tolik, 3G sítě všichni ruší…a vodafone je má už všechny vypnuté….

  • On to spíše myslel tak že je celkem zbytečně vylepšovat rychlosti na 5G když operátor potom omezí rychlost z dob 3G a s tím souhlasím. I když ta rychlost u toho neomezeného omezeného tarifu je opravdu absurdní. Leda tak na poštu a sem tam přečíst nějaké zprávy…tedy pokud tam nebude moc fotek a grafiky, na takové Novinky.cz si bude muset uživatel tohoto super výhodného tarifu chvilku počkat než se mu všechno načte. Možná je to myšleno jako retro tarif z dob WAPu 🤔

  • Věak to operátor neomezuje, když mám nějaký objem dat tak limit nemám, když mám neomezený tarif, můžu mít limitovaný i nelimitovaný, záleží k čemu to chci.

 9. Stále jsou to velmi směšně drahé nabídky oproti jiným státům.

  Co se týče O2 karty se 100Gb/300kc, měsíc. Testoval jsem klasickou drahou O2 kartu právě s touto a výsledek rychlosti byl shodný. Takže žádnou horší nebo lepší prioritu jsem nezaznamenal.

  Ve stejnou chvíli a na různých místech jsem testoval i T-mobile a Vodafone. Nejhorší výsledek rychlosti vykazoval Vodafone, pak trochu lepší bylo O2. Ovšem T-mobile bylo nejrychlejší a nejstabilnější a to na klasickém Twistu.

  • Pochopitelně, že rozdíl žádný není, protože vzhledem k počtu prodaných limitovaných karet se něčím takovým nebude O2 vůbec zabývat, to je marginální věc. To jenom agent z VF tady dělá bubáky v domnění, že tím někoho dojme :-)

 10. Nejlepší operátor v současné době je bez diskuzí Skupina ČEZ

 11. Tento „neomezený“ tarif z tak omezenou rychlostí že je vlastně k ničemu a ještě pro předem omezený počet lidí je jen další paskvil který může vzniknout jen v našem „specifickém“ trhu 😟 U nás už mě nemůže nic překvapit ale měli by se za něco takového spíše stydět 😟

  • Divili by jste se co wodafon ,o2 a tmobile nabízí některým firmám. Neomezené volání + internet za 500. Rychlost cca 12Mbit/s. A jsou i rychlejší a i levnější. Dělají si z vas dojnou krávu a stát proti tomu nic nezmůže.

 12. Nesmysl.To ti nikdo nedá!

 13. Tady jsou ty tarify fakt k smíchu. Řeším přes Polsko tarif a kdo tvrdí že to nejde tak není dost snaživej. 😉 co tady stojí 1400 je u nich za 400kc.

  • Za tu pakarnu pak vsude resit problem s tim, ze mam polsky cislo, to snad vetsine ani nestoji. Pokud teda nejedes dual SIM s datovkou z Polska a na hovory cesky.

  • Taky se to snažím vyřešit přes PL operátora, chtěl bych jen data. Máš s tím nějakou zkušenost? Díky za info.

 14. Tak to je fakt vyhra ta „rychlost“ dat. To je jako nabizet Porsche s trivalcem o obsahu 900 cm3 :-)

 15. Rychlost 2Mbit/Sec v době 5G internetu je výborná nabídka??

 16. neomezený tarif za 600 kč, to je jako dobrá nabídka? V Rakousku stojí podobný tarif 10 E.

 17. Ano, 2 Mbit/s je opravdu pro normální fungování nepoužitelné. Podle komentářů to takhle vidí většina diskutujících. Takže, žádná revoluce a dokonce ani evoluce, jen další beznaděj českých operátorů, samozřejmě s podporou části vládní administrativy jim to velice vyhovuje. Proč by tedy měli něco měnit, toto je jen takový folklór na pobavení obecenstva a čekají, že jim bude fanaticky tleskat!

 18. Autor článku nemá ani tucha o tarifech. Neco si vygooglil a prepsal. Mam T-Mobile za 892kc Vše neomezené i s daty HD a v roamingu 35Gb HD.
  Je někdo levnější, myslím že ne.

  • Já mám na letišti svoje letadlo a ve stáji 20 koní… Nevím proč se tady chlubíš? Otázka zní, zda můžou mít takový tarif všichni u T-mobile ? Samo, že ne. Někdo škrábal týden na vrátka, až si v retenci uškudlil kus z TM…

  • Ok, o kilčo víc než VF, jak jsou na tom rychlosti? Já mám na LTE VF 200 dolů 35 nahoru, na 5G to je dolů slabší a nahoru 50 s cca 30ms latence.

   Můžete mi říct zda mi to dají když přijdu z ulice do prodejny a řeknu že Franta psal že má za 9 kil neomezené HD dat, že to chci taky…

 19. Trošku dobrej hejt na O2 s tím tarifem za 2.5k.
  Pro upřesnění, O2 fakt nemá úplně neomezený tarif za tak draho. NEO Platinový je pro specifickou klientelu, kde je tam 600 minut volání do zahraničí a 1GB dat v určitých státech mimo EU. Jen pro upřesnění úplně neomezený tarif od O2 vychází na nějakých 1599. Pokud už máte od O2 i internet, tak vychází na 1399. Možná bych se do toho ponořil trošku víc, než něco vypustím do světa. 😊

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).