Domů » Bleskovky » Vodafone rozšířil pokrytí LTE. Rychlá data už jsou dostupná pro 92 % populace

Vodafone rozšířil pokrytí LTE. Rychlá data už jsou dostupná pro 92 % populace

Operátor Vodafone po pokrytí stovek měst a obcí po celé České republice v srpnu dokončil zavádění LTE v Hlavním městě Praze. LTE je tak dostupné již 92 procentům populace a pokrývá 83 % území ČR. Více než milion obyvatel Prahy tak má přístup k mobilní síti dosahující teoretické rychlosti stahování až 150 Mbps (v případě LTE Advanced až 225 Mbps). Spuštění LTE v celé Praze podle slov operátora doprovázely také úpravy páteřní sítě, aby byla připravená na zvýšený datový provoz spojený s rostoucím zájmem o multimediální internetové služby.

Mezi oblastmi s nejrychlejším LTE je Staroměstské náměstí a velká část Starého města, Václavské náměstí, velká část Holešovic a také Stodůlky, kde má Vodafone sídlo své centrály.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

13 komentářů

 1. Marek2 (neregistrovaný)

  Ticho zavidim. U nas na SR take pokrytie s LTE nie je ani zdaleka.

 2. No, to T-Mobile a O2 na nějaké zlepšování se*ou…

  • Právě naopak.

  • Hektor (neregistrovaný)

   Jj, T-Mobile zlepšil zavedením účtování na základě portů :D Super… A všechny servery o tom mlčí, lidi taky mlčí… Hlavě že ale z cen se můžou neustále všichni pos*at, ale když některý z operátorů zařádí do repertoáru nějakou zlodějnu, tak je ticho po pěšině, protože tomuhle tady nikdo vlastně nerozumí :D

 3. pet (neregistrovaný)

  bez volte stale k nicemu :-(

  • k čemu volte, které navíc podporuje pár founů na trhu

  • lerion (neregistrovaný)

   Jen par? Napriklad vsechny Windows Phone a Blackberry s LTE. A iPhonu tusim take. Ze neni Google schopny dodelat tak zakladni vec a dotlacit ji na vsechny telefony je uz problem Androidu…

  • No dyt prave, Windows phone a BB = par, slovy dva telefony :D. Nedalo mi to.

  • Jarda (neregistrovaný)

   VoLTE samozrejme bude nasledovat. Ono by to ani obracene neslo ;-)

 4. WiQiX (neregistrovaný)

  Škoda jen, že když zrovna potřebuji mobilní internet, tak jsem zrovna na těch 17%, kde kolikrát není ani signál. Třeba u nás v práci jsem neustále mimo signál. Mobil stále přepíná mezi EDGE, LTE a „žádná síť“ (3G jsem tam nikdy neviděl). A při volání je tak třeba najít místo, kde je mi rozumět a nevypadne to. Ne nejsem horský záchranář, pracuji cca 1-2km od značky jednoho z největších měst v ČR…

 5. Nevim, jsem u sazka mobil ktery jede pod VF, LTE tento virtual od materskeho VF nema, prilis mi to nevadi net pres den zas tolik nepouzivam, co me ale stve je kvalita signalu, oproti mobil.cz pres TM je to bida a uvazuji o tom ze se k nemu vratim.

  • Také bohužel u VF pozoruji nestabilitu, a to se prosím jedná o Brno. Někdy prostě z ničeho nic vypadne na půl minuty signál. Nebo po restartu telefonu se síť načte třeba až za minutu. U TM se mi to nikdy nestalo.

  • PAVEL (neregistrovaný)

   Mám přesně taky tento názoz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).