Domů » Bleskovky » Vodafone v Karlových Varech spustil LTE s rychlostí stahování až 300 Mb/s

Vodafone v Karlových Varech spustil LTE s rychlostí stahování až 300 Mb/s

Pokud bydlíte v Karlových Varech a používáte operátora Vodafone, máme pro vás dobrou zprávu. Vodafone jako jeden z prvních operátorů v Evropě a první operátor v České republice spustil agregaci až tří pásem pro LTE-A v Karlových Varech. Technologii LTE-A Vodafone zpřístupnil veřejnosti v Kalových Varech v loňském roce (vyzkoušeli jsme). Při agregaci dvou pásem sítě LTE lze v síti Vodafone stahovat data rychlostí až 225 Mb/s a odesílat je rychlostí až 50 Mb/s. 

Nově operátor spustil v lázeňské zóně v Karlových Varech pro LTE-A agregaci tří pásem. Jedná se o spojení pásem 1800 MHz (o šířce 20 MHz), 800 MHz (o šířce 10 MHz) a 2100 MHz (o šířce 10 MHz). Rychlost stahování je v tomto případě až 300 Mb/s. 


Na střeše jednoho z panelových domů na sídlišti v Karlových Varech najdeme testovací LTE-A BTS operátora Vodafone

Vodafone spolupracuje se společností Samsung, jakožto dodavatelem koncových zařízení. Agregaci tří pásem společně testují na smartphonu Samsung Galaxy S6 edge+ (recenze), který podporuje LTE kategorie 9. Tento přístroj již brzy umožní praktické využití této technologie také zákazníkům Vodafonu. Počet podporovaných (LTE-A) zařízení v nabídce operátora se bude postupně rozšiřovat.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Můj fup by vydržel 1 sekundu :D pak 64kb/s

    • Mě by třeba vydržel celý měsíc a jen za 303 Kč.

      Snad se brzy dočkám doby, kdy O2 něco podobného spustí v Liberci, milerád tím nahradím pevný internet (zatím tu jen místy jede LTE 100MB s pingem 20ms).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).