TOPlist

Vodafone končí s dotovanými telefony, nahradí je nákup na splátky bez navýšení

Vodafone jako poslední z operátorů v ČR nabízel dotované telefony. To se však dnešním dnem mění a Vodafone přechází na takzvaný splátkový prodej. Tyto kroky zahájila konkurence již na jaře a spojila je s nabídkou neomezených tarifů. To má za následek zvýšení průměrné ceny mobilních zařízení, což je pro operátory velice výhodné. V Česku se ročně prodá zhruba 2,8 milionů mobilních zařízení, z toho převážná část díky mobilním operátorům. Služby operátora Vodafone aktuálně využívá 3,4 milionu zákazníků.

 

Zákazníci si tedy nyní mohou pořídit telefony na splátky, avšak bez jakéhokoli navýšení. Zákazník uhradí při koupi pouze část ceny telefonu nebo tabletu a zbytek bude rozložen do splátek. Výše měsíčních splátek může být od 100 Kč do 700 Kč a délka splácení 12, 18 nebo 24 měsíců. Splátka bude součástí zákazníkova Vyúčtování a zbývající částku z ceny telefonu může kdykoliv doplatit. V e-shopu navíc zákazníci získají na mobilní telefony a tablety na splátky ještě slevu až 3 000 Kč.

“Dotované telefony v původní podobě už nenabízíme. Místo dotací zavádíme právě možnost pořídit si zařízení na splátky. Výhodou je, že si zákazník může pořídit telefon nebo tablet na splátky bez ohledu na to, jestli má nárok na výměnu telefonu po dvou letech,” říká Veronika Exnerová, tisková mluvčí Vodafone.

Autor článku Michael Krahulec
Michael Krahulec

Kapitoly článku