Domů » Bleskovky » Vodafone dnes zákazníkům obnovil datový objem, v rámci vánoční akce někteří přenesli přes 1 TB dat

Vodafone dnes zákazníkům obnovil datový objem, v rámci vánoční akce někteří přenesli přes 1 TB dat

V uplynulých dvou měsících si mohli všichni zákazníci Vodafonu vyzkoušet, jaký je mobilní internet bez datových limitů (informovali jsme zde). Vánoční nabídka skončila včera úderem půlnoci. Dnes mobilní operátor všem zákazníkům obnoví celý datový objem. Uživatelé služby Data nad rámec balíčku měli v předešlých dvou měsících možnost otestovat rychlý mobilní internet bez jakéhokoliv omezení. Speciální vánoční akce již skončila, od dnešního dne ale bude všem zákazníkům obnoven jejich běžný datový objem. K dispozici tedy budou opět mít celý svůj datový tarif.

„V prosinci jsme zaznamenali více než 300% meziroční nárůst datových přenosů, zájem zákazníků o mobilní data se neustále zvyšuje,“ říká Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafonu. „Po ukončení nabídky navíc všem zákazníkům obnovíme celý jejich původní datový objem, který budou moci využívat do konce svého zúčtovacího období,“ dodává Dvořák. 

Jak operátor informoval, několika zákazníkům se dokonce povedlo dosáhnout na datový přenos převyšující 1 TB. K největšímu vytížení sítě došlo až v předposledním týdnu akce, konkrétně 4. ledna. Nejaktivnější byli internetoví surfaři ve večerních hodinách, přesněji mezi 20. a 21. hodinou. Z regionů se nejvíce surfovalo v Praze, Středních Čechách, Jihomoravském a Ústeckém kraji. 

Vodafone díky vánoční nabídce také otestoval kvalitu a spolehlivost vlastní sítě. Zákazníci mohou využívat Turbo Internet téměř na celém území České republiky. Zajímavá jsou také čísla předvánočních prodejů z prodejních kanálů Vodafonu. Více než 71 % prodaných zařízení podporuje rychlé LTE připojení. Nejprodávanějším telefonem se stal nový iPhone 6, na druhém místě je voděodolný smartphone Sony Xperia M2 Aqua, který je k dostání exkluzivně u Vodafonu. Zařízení s operačním systémem Android jsou stále v čele trhu s téměř 80% podílem.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Terabajt přes mobil? Proč? K čemu to může být dobré? To asi jen někdo zkoušel, jestli to jde, ne? Jakože internet využívám takřka nonstop k práci i zábavě a myslím, že fakt hodně, nikdy se mi nepodařilo dát víc než 800 GB za měsíc – a to přes 70 Mbps fullduplex na optice. Ve vánoční akci Vodafonu jsem na tom jel tři dny nonstop a dokonce tchánovi přeinstalovával Windows, takže jsem limit 4 GB překročil o 7 250MB balíčků. Terabajt je podle mě jednoznačně „proof of concept“, smutný je, že Vodafone na základě těchto statistik dojde k závěru, že uvolnění datových limitů by byla chyba…

    • Přesně tak, protože kvůli takovým lidem přesně existuje FUP, když si pletou mobilní připojení s pevným… Všechno má svoje hranice a FUP tu je kuli takovým kr***nům….

    • Což ovšem nevylučuje, že by FUP mohl být nastaven třeba na 50GB a ne 150MB ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).