Domů » Bleskovky » Vodafone má v ČR přes 4000 základnových stanic pro LTE

Vodafone má v ČR přes 4000 základnových stanic pro LTE

Český Vodafone slaví zprovoznění 4000. základnové stanice, která nabízí zákazníkům přístup k rychlému mobilnímu internetu v síti LTE, což je podle slov operátora téměř dvojnásobný počet vysílačů oproti konkurenci. Číslo 4000 patří vysílači na Hlavní třídě v Ostravě – Porubě.

Spolu s 3G má rychlé mobilní připojení u Vodafone k dispozici 98 % populace (více informací). Objem přenesených dat meziročně vzrostl o 170 procent. Na nejvytíženějších vysílačích uživatelé přenesou za měsíc více než 2 TB dat. Nejvíce dat v červenci tohoto roku proudilo přes základnové stanice v Teplicích, hned dva ze tří nejvytíženějších vysílačů Vodafone v republice se nacházejí v tomto lázeňském městě. Druhý nejvytíženější vysílač je v centru Brna.

Počátkem července pak hlavně kvůli Mezinárodnímu filmovému festivalu mezi nejaktivnější místa patřily také Karlovy Vary, kde Vodafone také nabízí LTE s technologí LTE-Advanced. Velké objemy dat stahovali a odesílali zákazníci Vodafonu také v rekreačních oblastech. Pátý nejvytíženější vysílač Vodafonu byl v červenci na rozhledně Janov v Národním parku České Švýcarsko, a hned za ním vysílač u Máchova jezera.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).