Domů » Bleskovky » Po vlastních smartphonech chystá Google další novinku. Dorazí již brzy

Po vlastních smartphonech chystá Google další novinku. Dorazí již brzy

Společnost Google se zabývá především vývojem softwaru, ale cizí jí není ani hardware. Příkladem mohou být například nové smartphony Pixel a Pixel XL, které si Google sám navrhnul a nechává si je vyrábět od HTC. Podle nejnovějších informací bude společnost v tomto trendu pokračovat i v případě jiných zařízení. Začátkem příštího roku budou prý představeny dvoje chytré hodinky se značkou Google.

android-wear-20-dev-3

Zatím není jisté, kdo by měl hodinky vyrábět. Pravděpodobně se bude jednat o některou ze společností LG, Huawei, Asus, Sony nebo Motorola. Podle dostupných informací by měly hodinky dostat nový operační systém Android Wear 2.0. Bude se tak jednat o první modely na trhu, vybavené tímto systémem. Ostatní výrobci by měli nabídnout nové modely či aktualizaci stávajících hned vzápětí.

Podle spekulací se bude jednat o hodinky, které budou svou výbavou a zpracováním patřit ke špičce na trhu. Google tedy volí stejnou strategii jako v případě smartphonů řady Pixel, které také patří mezi nejlépe vybavené kousky na trhu. Více informací zatím nemáme. Očekáváme, že se novinky dozvíme v průběhu veletrhu CES, který začíná již 5. ledna.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).