Po vlastních smartphonech chystá Google další novinku. Dorazí již brzy

Společnost Google se zabývá především vývojem softwaru, ale cizí jí není ani hardware. Příkladem mohou být například nové smartphony Pixel a Pixel XL, které si Google sám navrhnul a nechává si je vyrábět od HTC. Podle nejnovějších informací bude společnost v tomto trendu pokračovat i v případě jiných zařízení. Začátkem příštího roku budou prý představeny dvoje chytré hodinky se značkou Google.

android-wear-20-dev-3

Zatím není jisté, kdo by měl hodinky vyrábět. Pravděpodobně se bude jednat o některou ze společností LG, Huawei, Asus, Sony nebo Motorola. Podle dostupných informací by měly hodinky dostat nový operační systém Android Wear 2.0. Bude se tak jednat o první modely na trhu, vybavené tímto systémem. Ostatní výrobci by měli nabídnout nové modely či aktualizaci stávajících hned vzápětí.

Podle spekulací se bude jednat o hodinky, které budou svou výbavou a zpracováním patřit ke špičce na trhu. Google tedy volí stejnou strategii jako v případě smartphonů řady Pixel, které také patří mezi nejlépe vybavené kousky na trhu. Více informací zatím nemáme. Očekáváme, že se novinky dozvíme v průběhu veletrhu CES, který začíná již 5. ledna.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *