Domů » Bleskovky » Vlajková loď Sony Sirius a tablet Castor budou představeny na MWC (spekulace)

Vlajková loď Sony Sirius a tablet Castor budou představeny na MWC (spekulace)

Sony včera na tiskové konferenci při veletrhu CES představilo atraktivní model Xperia Z1 Compact, který nabízí velmi výkonné hardwarové parametry zabalené do kompaktního těla. Většina ostatních výrobců své zmenšené varianty vlajkových lodí vždy trochu „ořezala“ na výbavě, Sony se ale vydalo vlastní cestou.

Twitter kanál @evleaks nyní informoval, že Sony na Mobile World Congressu v Barceloně představí novou vlajkovou loď s kódovým označením Sirius. Ta nabídne 5,2″ Full HD displej, čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 (novější typ MSM8974AB) s taktem 2,3 GHz pro každé jádro, 2 GB RAM a špičkový fotoaparát.


Kompaktní Xperia Z1 Compact

Starší spekulace sice napovídaly, že by Sirius mohla nabídnou nejnovější čip Snapdragon 805 a zobrazovací panel s rozlišením 1440 x 2560 px (s touto zprávou dokonce přišel přímo @evleaks), ale nejnovější indície napovídají, že se dočkáme o něco „slabší“ výbavy.

Kromě toho Sony na MWC má představit také nový tablet s kódovým označením Castor. O něm se toho zatím příliš mnoho neví, tedy až na to, že jej také bude pohánět 2,3GHz Snapdragon 800 a chybět mu nebude ani podpora LTE sítí. Můžeme očekávat, že Sony obě novinky vybavý voděodolným tělem, stejně jako to udělalo u současných modelů. Připomínáme, že Mobile World Congress začíná 24. února a pokud se Sony bude držet pravidla z let minulých, měla by se tisková konference konat den před zahájením kongresu, ted v neděli 23. února.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. FantomasMan

  Aj tak si myslím, že v záplave „rovnakých“ placiek na CES je Xperia Z1 Compact TOP naj predstavená novinka. A dle mého ak to nezabijú cenou majú zadeláno na HIT.

 2. petras (neregistrovaný)

  Jo konečně někdo pochopil,že když chci uspět tak do kompaktnějšího modelu své vlajkové lodi nacpu to samé a ještě bych tomu mohl nasadit líbivou cenovku a voilá úspěch by měl být jisto jistě zaručen. I když u Sony se obávám jedné zásadní věci. Ono neumí dávat líbivé cenovky,ale dá tam pěknou palbu. Někde jsem slyšel,že odhad se pohybuje okolo 10 litrů. No na špičkový model v menším těle to je celkem slušné,ale kdyby se s tím vešli třeba do 9500 tak jim lidi utrhnou ruce. :D Jinak jsem zvědavej s čím se Sony pochlapí na WMC. Sice už výhružka zvětšením už tak velkého displeje mě trošku odrazuje. Mohli by opustit ten jejich nudnej omnibalance design a přijít s něčím lepším. Já vím,že tady se toho moc vykouzlit nedá,ale něco co je jen lesklá placka s obou stran bez něčeho co mě zaujme je pro mě nuda. Nejhezčí na Z1 i Z1 compact je že je věčně upatlanej zepředu i zezadu. :D

  • JaroB (neregistrovaný)

   Cena je stanovená na 499-549€…je to adekvátna cena TOP modelu a výbave…

  • A ty by jsi chtěl prodávat stejný HW/knowhow za menší cenu, než můžeš (cena vlajkové lodi vs. něco menšího?). Asi moc ne, ani ostatní nechtějí (logicky). Ale jistě se dá dělat něco rozumnějšího, než současná zoufalost „vlajková loď X“ a „mimi“ verze X, která nemá s vlajkovou lodí vůbec nic společného, až na jméno-marketing.

   Např. Apple teď velmi sympaticky nasazuje shodný HW (výkonově) do iPadu, iPadu mini, iPhone. Takže to někdo pochopil o kousek dříve:-)

  • petras (neregistrovaný)

   Pokud by to bylo finančně únosné tak proč ne? Sony jakožto někdo kdo potřebuje natáhnout zákazníky si myslím by s tím rozhodně chybu neudělalo. Měl jsem na mysli aby za tenhle model nenapálily třeba 12 litrů čemuž bych se u Sony ani trochu nedivil. Myslím si,že těch 9500 Kč by bylo ochotno akceptovat více než dost lidí. Stejně za plnou palbu si mobil kupuje několik lidí. Zbohatlíci,nadšenci a blázni. :D Dost lidí si pěkně počká až cena spadne níž a bude pro ně atraktivnější. :D Apple to možná pochopil,ale ty jejich hračky jsou beztak předražený a je to specifikum takže to ani nezmiňuji.

  • Abych řekl pravdu, úplně nevím o čem mluvíš, článek je o nové vlajkové lodi a o tabletu. Pokud hovoříš o Z1 Comapact (o čemž článek není, jen odkazuje), dovedu si představit při FullHD Hiendu za 15k+ vyšší mainstream za 10-12k (tedy podobné železo s HD) jako adekvátní pozici v portfoliu. Tedy bavíme se o „prémiových“ značkách HTC, Sony, Samsung…

   Jenže oni právě u z důvodu kanibalizace Hiendu ten mainstream mrví, protože by pak lidem došlo, že si připlácet 3-5k za 100ppi nad více méně rozlišovací schopnost je vlastně blbost.

  • petras (neregistrovaný)

   Takže při kurzu cca 27,50 za Euro mi to vychází v té horní palbě za 15 litrů což i při takové vybavenosti mi přijde přestřelené. Sice máme na trhu rozměrově větší a o něco méně vybavenější telefony a samozřejmě cenově přijatelnější. Takže je otázka jak s touhle cenou Sony uspěje. Třeba S4 mini je jen úsporná verze svého většího bratříčka cena je až moc napálená a spousta lidí radši kupuje S3 mini čím to bude? Asi tou přijatelnější cenou v téhle kategorii.

 3. Ivan (neregistrovaný)

  Nejsem ani blázen ani zbohatlík a koupil jsem přítelkyni SGS4 mini. Jsou jiné, levnější, ale tenhle prostě vyhrál. I když bude Z1 Compact stát přes 10 tisíc, prodávat se bude. Za 7 tisíc jich prodají milion, za 15 tisíc skoro nic a je na jejich politice jaký kompromis zvolí, věřím že ať se rozhodnou jakkoliv, budou mít úspěch.

  Sirius mne popravdě moc nezaujal, žádná revoluce ani v designu, ani jinak. Budou na špici, ale nebudou tam sami.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).