Vizio na CESu válí: DualSIM s HD displejem, tabletofon s fullHD panelem

Společnost Vizio je v našich luzích a hájích poněkud neznámá, jelikož její pole působnosti je zejména severoamerický kontinent (firma sama sídlí ve městě Irvine nacházejícím se v Kalifornii). Kdo ale sleduje aktuální dění na veletrhu CES 2013, pravděpodobně již zaregistroval hned několik zajímavých zde uvedených zařízení této značky. Informace o prvním tabletu Vizio se čtyřjádrovým monstrem nVidia Tegra 4 jsme vám již stihli přinést a nyní si pojďme představit dva nové telefony. Ačkoliv uvedení na český trh není příliš pravděpodobné, určitě stojí za zmínku, jelikož jejich výbava je více než zajímavá.

 

DualSIM s kvalitním HD displejem

Začněme nižším modelem. Přesné označení pro přístroje zatím není známé a tak se pojďme držet toho, že tento se bude chlubit displejem o velikosti 4,7 palce. Na této ploše se nám bude promítat obraz v rozlišení HD, tedy 1280 x 720 bodů. To zaručí dostatečnou jemnost a redaktoři webu TheVerge.com, jež si telefon již stihli osahat, hovoří o výborné kvalitě displeje u obou představených modelů.

    

Hnacím motorem celé sestavy bude blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor od čínského výrobce Mediatek s frekvencí 1,2 GHz, očekávat se dá model MTK 8317T použitý například i u nového levného tabletu Acer Iconia Tab B1-A71. Pomocníkem mu poté bude obligátní 1 GB operační paměti RAM, načež tato kombinace se bude snažit zajistit plynulý chod operačního systému Android ve verzi 4.2 „Jelly Bean“. Velkou výhodou oproti konkurenci je podpora dvou aktivních SIM karet, na rozdíl od většího sourozence se zde nalézá také slot pro microSD karty. Jednou z devíz přístroje se stane i unibody konstrukce, přičemž zadní strana je tvořena matným bílým plastem velmi příjemným na dotek a podobným, jako třeba u HTC One X. 

Tabletofon od Vizia: Pět palců s fullHD rozlišením

Druhý model nabídne ještě o něco lepší výbavu, naopak ale postrádá jak slot pro druhou SIM kartu, tak i ten na kartu paměťovou. Na pětipalcovém displeji nabídne fullHD rozlišení v útrobách telefonu tepe velmi výkonný, ačkoliv dvoujádrový procesor – Qualcomm Snapdragon S4 Pro na frekvenci 1,5 GHz, doplněný dvěma gigabajty RAM. Oba modely budou přinejmenším zpočátku prodávány pouze v Číně, jelikož na domácím trhu se společnosti s jejich dva roky starým pokusem nepodařilo prosadit. Na ceny i upřesnění specifikací si ještě budeme muset chvíli počkat.

 

Zdroj 1, 2

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku