Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Vize Amazonu: Drony vám doručí zásilku kamkoliv, najdou vás díky smartphonu

Vize Amazonu: Drony vám doručí zásilku kamkoliv, najdou vás díky smartphonu

Internetový gigant Amazon se řadí ke společnostem, které se v žádném případě nebrání technickému pokroku. S drony experimentuje už nějakou chvíli a do budoucna s nimi nejspíše počítá jako s primárním prostředkem pro doručování zásilek.

 

Nedávno zveřejněný patent naznačuje další možný vývoj těchto robotických pošťáků. V budoucnu by příjemce zásilky nemusel být doma, ani na adrese, kterou uvedl při nákupu jako doručovací – dron by jej mohl najít sám s pomocí lokalizace telefonu příjemce a doručit zásilku na jakékoliv místo. Samotný příjemce by také mohl v reálném čase sledovat, kde se jeho balíček nachází a případně by si mohl vybrat, kde bude zásilka vyložena; pokud by se mu nehodilo převzít si ji tam, kde se právě nachází, mohl by si ji nechat doručit například k sobě na zahradu.

 

Drony by také měly být vybaveny komunikačním systémem, který jim umožní předávání zpráv mezi sebou, především ohledně počasí, a tak se vyhnout bouřím nebo dešti, aby nedošlo ke znehodnocení zásilky.

Patent také naznačuje, že se Amazon chystá používat různé velikosti a typy dronů v závislosti na vzdálenosti a velikosti zásilky. K nalezení vhodného přistávacího místa budou použity infračervené kamery, sonary, radary a další senzory.

  

Jelikož se však jedná o patent, a ne všechny patenty byly převedeny z papíru do reality, je možné, že se nakonec tato vize pozmění spolu s příchodem nových technologií. V případě takto výrazného nasazení dronů by také nejspíše bylo nutné navrhnout nové zákony, které by regulovaly letecký provoz a určovaly jeho pravidla, jedná se tedy spíše o možný směr, kterým směrem by se Amazon chtěl ubírat.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

 1. marek1 (neregistrovaný)

  Technologicky pekne a lide co dorucuji nebou mit co zrat.

  • _iNTERFACE (neregistrovaný)

   to si myslel vazne alebo len ako vtip a vysmech z ludi ktori to myslia vazne? lebo ak zrusime otroctvo a cernochov posleme na slobodu, kto bude zbierat bavlnu?? vsak si to nemyslel vazne v 21. storoci? O.o

  • Kendal (neregistrovaný)

   Nemysliš si, že je to tak trocha zlý príklad?

  • vojtausti (neregistrovaný)

   Lide co doručovali, budou nyní jezdit a sbírat spadlé rozbité drony :-D

  • marek1 (neregistrovaný)

   interface: vážně, stejně jako v Pelíškách.

   vojtausti: Dobrý :-) Máte recht velebnosti.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel