Domů » Bleskovky » Vivo X60 Pro 5G míří na český trh. Má foťák Zeiss a 120Hz AMOLED displej

Vivo X60 Pro 5G míří na český trh. Má foťák Zeiss a 120Hz AMOLED displej

Čínská značka Vivo v letošním roce začala na našem trhu dělat první nesmělé krůčky. Telefon Vivo Y70 nepatřil zrovna mezi špičku v daném segmentu, na prvotinu jsme jej nicméně v recenzi hodnotili vesměs kladně. Podle všeho Vivo vyhodnotilo, že náš trh je na novou značku připraven, a proto k nám dorazí prémiový model X60 Pro 5G.

Vivo X60 Pro 5G 4
Vivo X60 Pro 5G

Vivo X60 Pro 5G je vybaven 6,56″ zakřiveným displejem typu AMOLED s rozlišením Full HD+, obnovovací frekvencí 120 Hz, odezvou na dotyk 240 Hz, maximálním jasem 1300 nitů a HDR10+. Procesorem je Qualcomm Snapdragon 870 s podporou 5G, který je doplněn grafikou Adreno 650, 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Baterie dostala kapacitu 4200 mAh a podporu 33W rychlého nabíjení. Z ostatní výbavy nechybí NFC, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6, USB-C a všechny relevantní polohové systémy.

Zajímavé jsou rovněž fotoaparáty, které Vivo vyladilo ve spolupráci s německou firmou Zeiss. Telefon má tři zadní fotoaparáty: 48Mpx hlavní snímač se světelností f/1.48, optickou stabilizací a gimbalem, 13Mpx širokoúhlý objektiv se světelností f/2.2 a ostřením od 2,5 cm pro makro snímky a 13Mpx portrétový objektiv se světelností f/2.46 a 2x zoomem. Videa zvládne Vivo X60 Pro 5G natáčet až v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu.

Vivo X60 Pro 5G 1
Vivo X60 Pro 5G

„Jsme nadšení a hrdí na to, že můžeme představit náš nejnovější model pro evropské zákazníky – vivo X60 Pro 5G. Jedná se o první smartphone ve spolupráci s ZEISS dostupný v Evropě. Nové zařízení jasně ukazuje, jak ožívají výsledky naší spolupráce s tímto průkopníkem v optoelektronice. Společné partnerství dokazuje náš závazek podporovat dokonalé snímky a dávat vždy mobilní fotoaparát na první místo,“ zdůraznil Denny Deng, viceprezident a prezident pro evropský trh společnosti Vivo.

Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou FunTouch OS, přičemž Vivo slíbilo minimálně tříletou softwarovou podporu. Předpokládaný prodej smartphonu Vivo X60 Pro bude v Česku zahájen 10. června za blíže nespecifikovanou cenu, nicméně v zahraničí se jeho cena pohybuje okolo 700 dolarů (cca 14 500 korun).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).