Domů » Bleskovky » Vivo odhalilo technologii 3D snímání. Má být desetkrát přesnější než TrueDepth od Apple

Vivo odhalilo technologii 3D snímání. Má být desetkrát přesnější než TrueDepth od Apple

Biometrické autentizaci uživatele ve světě smartphonů vévodí čtečky otisků prstů, Apple však loni s iPhone X přišel se snímáním obličeje ve 3D, které se nyní snaží napodobit i další technologičtí giganti. Jedním z nich je i čínská společnost Vivo, která na aktuálně probíhajícím šanghajském veletrhu MWC představila vlastní řešení nazývané Time of Flight 3D Sensing Technology (TOF).

Tato technologie má sloužit nejen jako autentizační prvek, ale i jako snímač okolí ve 3D, které pak bude možné převádět do světa rozšířené reality. Zařízení vybavené TOF bude emitovat světlo, senzory pak následně měří čas, za jaký se paprsek od objektu odrazí (právě proto se technologie jmenuje Time of Flight). Díky tomu má být možné mapovat okolí až do vzdálenosti 3 metrů.

Vivo TOF 3D Sensing Technology

Vivo tvrdí, že TOF zaměstnává 300 tisíc senzorů, což je desetkrát více než konkurenční technologie včetně kamerky TrueDepth od Apple. Technologie má již za sebou rozsáhlé testy a splňuje průmyslové standardy. Brzy se tak můžeme  dočkat prvních komerčních produktů, které ji budou využívat, ať už ve světě smartphonů, či mimo něj.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Vivo tvrdí, že TOF zaměstnává 300 tisíc senzorů …Ako moze niekto zamestnávať senzory? ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).