Domů » Bleskovky » Vivo má novou podznačku a začíná hezky zostra – ohebným smartphonem

Vivo má novou podznačku a začíná hezky zostra – ohebným smartphonem

Čínská společnost Vivo v tomto týdnu ohlásila vznik nové podznačky IQOO. Celý svět řeší, jak tuto zkratku správně vyslovovat, ovšem brzy bude zřejmě středobodem debat jiné téma, a to první smartphone této značky. Podle obrázků z čínských médií se má totiž jednat o telefon s ohebným displejem.

Zařízení má údajně využívat stejného konceptu jako Royole FlexPai, má se tak jednat o tablet s přibližně čtvercovým displejem, jehož přehnutím vznikne smartphone s displeji na obou vnějších plochách.

Na renderech nejsou vidět žádná tlačítka či porty, IQOO se tak možná vydá stejným směrem jako nedávno odhalený koncept Vivo APEX 2019. Je ale také možné, že se jedná o velmi raný koncept, který od reálného produktu dělí dlouhá cesta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak když s IKVOO nebo ÁJKJŮOUOU zjistí, že ohebné mobily nějak netáhnou, Vivo bude pořád Vivo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).