Domů » Bleskovky » Vivo Apex je supersmartphone. Má kameru pod displejem a gimbalem stabilizovaný obraz

Vivo Apex je supersmartphone. Má kameru pod displejem a gimbalem stabilizovaný obraz

Málokdo si myslel, že technologie v něm uvidíme v reálném produktu již za pár měsíců

Vivo včera představilo nového zástupce konceptové řady APEX, která slouží pro prezentaci nejnovějších (a pro komerční implementaci zatím příliš nákladných) technologií na smartphonech. Vivo APEX 2020 disponuje tím, o čem se v poslední době ve světě smartphonů začalo hodně mluvit – předním fotoaparátem zabudovaným do displeje.

Koncept smartphonu VIVO Apex 2020
Koncept smartphonu VIVO Apex 2020, který má selfie kameru zabudovanou přímo v displeji

Vivo APEX 2020 je futuristický koncept

Futuristický koncept dostal do vínku plně bezrámečkový displej s úhlopříčku 6,45 palců, rozlišením 1080 x 2330 px a zakřivením po stranách v úhlu 120 stupňů a na jeho těle nenajdete žádný konektor, tlačítka ani reproduktor (zvuk stejně jako u předchůdce Vivo APEX 2019 vytváří technologie Screen SoundCasting).

Koncept smartphonu VIVO Apex 2020
Koncept smartphonu VIVO Apex 2020

Hlavní fotoaparát má rozlišení 48 MPx a chlubí se stabilizací obrazu využívající gimbalu podobný mechanismus, druhý disponuje rozlišením 16 MPx a periskopovým objektivem podporujícím skutečný optický zoom v rozsahu 5 až 7,5x.

60W bezdrátové dobíjení

Dalším lákadlem konceptu je technologie bezdrátového nabíjení s názvem Super FlashCharge (60W), která by měla každých 100 mAh kapacity baterie nabít za pouhou minutu. Jakou má kapacitu baterie, však výrobce neprozradil. Hnacím motorem je nejnovější čip Snapdragon 865 s podporou 5G sítí. Společnost mu dělá 12 GB RAM a 256GB interní úložiště.

Vivo Apex 2020 official First Look

Není příliš pravděpodobné, že Vivo APEX 2020 někdy uvidíme na pultech obchodů. Je ale možné, že některé jeho prvky (např. zmíněná technologie superrychlého bezdrátového nabíjení) budou implementovány do budoucích komerčně dostupných telefonů. Ostatně tak tomu bylo v případě konceptů Vivo APEX 2019 a předtím Vivo APEX, které daly za vznik smartphonům Vivo NEX 3 a Vivo NEX.

Vivo Apex 2020 - OFFICIAL HANDS ON !!

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

Diskuze k článku

  1. Věřím, že všechny uvedené technologie se objeví v sériové výrobě. Dříve nebo později. Ne nutně u tohoto výrobce, ne nutně v jediném modelu. Parametry nabíjení rok od roku rostou. Před 5 lety jsem koukal, aby měla nabíječka 1,5 nebo 2,1 A a dnes mám doma 5 A. Watty už ani nesleduji. Display ohnutý přes hrany k zadní straně mi smysl nedává. Vypadá pěkně, ale problém jsou pak obaly a ochranná skla. S rozlišením foťáků bych už výš nešel, ale pracoval na kvalitě fotek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).