Domů » Bleskovky » Víte, jak se správně vyslovuje název výrobce Huawei?

Víte, jak se správně vyslovuje název výrobce Huawei?

Společnost Huawei asi znáte, ale napadlo vás někdy, jak se tenhle název čínského výrobce spotřební elektroniky vlastně vyslovuje? Že ne? Nevadí, naučí vás to nová reklama, která byla natočena v New Yorku, kde se dotyčný tazatel ptal lidí na ulici, jak si myslí, že se Huawei správně vyslovuje a ještě než si pustíte přiložené video, zkuste si tipnout správnou výslovnost… zřejmě budete překvapeni :-).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. Scalex (neregistrovaný)

  Dlužno podotknout, že každá země má svoji vlastní fonetickou transkripci čínštiny a výsledek se dost často liší. Něco jako když český pes štěká haf haf, zatímco anglický dělá vuf vuf. Oficiální česká transkripce slova „HUAWEI“ zní „chuavej“, přičemž to U je trochu do hlásky V. Tedy něco mezi chuavej a chvavej. Podle platné normy je možné skupinu „HUA“ vyslovovat jak jako CHUA, tak jako HUA, čili kdo to přečte tak, jak to vypadá, tedy „huavej“, taky neudělá chybu.

  Mimochodem česká výslovnost je mnohem podobnější originální čínské, než ta anglická.

  • Ještě blíže je výslovnosti japonštiny. Prakticky se dá kompletně srovnat. V tomto máme více méně jako češi výhodu. Dík tomu, že máme vcelku těžký jazyk, není pro nás nějak velký problém naučit se výslovnost témeř jakéhokoliv jazyka levou zadní.

   Čínština je celkem sepecifický jazyk co se týče fonetiky a je v něm velice důležité jak dané slovo vyslovíte.

 2. Ja to vyslovoval huauí.. :-)

 3. Mathew (neregistrovaný)

  Huahei, to mi ho teda vyndej!

 4. Honza (neregistrovaný)

  No, snad se nedočkáme další stupidní reklamní kampaně ve stylu Hjondééé komfortnější, než komfort samo- nová Hjondééé i30.

 5. Pro mě je to Hájwej :P

 6. hm (neregistrovaný)

  holahej

 7. Uz od prvni chvile to pro me byl HUJAHEJ :)

 8. jbem (neregistrovaný)

  Lidi od Huawei to vyslovujou Huavej, takže já taky tak :)

 9. Adam (neregistrovaný)

  Ako tu uz pisali dalsia blbost z Azie ja som to vzdy cital ako Huavej a tak aj budem.A inac uz som sa stretol aj Hjúvej ale to waj-wej ci jak to ma byt je dost cudne.

 10. hrusoman (neregistrovaný)

  hjú-ví…tak tomu říkám JÁ!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).