Domů » Bleskovky » Víte, jak se správně vyslovuje název výrobce Huawei?

Víte, jak se správně vyslovuje název výrobce Huawei?

Společnost Huawei asi znáte, ale napadlo vás někdy, jak se tenhle název čínského výrobce spotřební elektroniky vlastně vyslovuje? Že ne? Nevadí, naučí vás to nová reklama, která byla natočena v New Yorku, kde se dotyčný tazatel ptal lidí na ulici, jak si myslí, že se Huawei správně vyslovuje a ještě než si pustíte přiložené video, zkuste si tipnout správnou výslovnost… zřejmě budete překvapeni :-).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Scalex (neregistrovaný)
Anonym
Scalex (neregistrovaný)

Dlužno podotknout, že každá země má svoji vlastní fonetickou transkripci čínštiny a výsledek se dost často liší. Něco jako když český pes štěká haf haf, zatímco anglický dělá vuf vuf. Oficiální česká transkripce slova „HUAWEI“ zní „chuavej“, přičemž to U je trochu do hlásky V. Tedy něco mezi chuavej a chvavej. Podle platné normy je možné skupinu „HUA“ vyslovovat jak jako CHUA, tak jako HUA, čili kdo to přečte tak, jak to vypadá, tedy „huavej“, taky neudělá chybu.

Mimochodem česká výslovnost je mnohem podobnější originální čínské, než ta anglická.

Pavel Štrobl
Uživatel
Pavel Štrobl

Ještě blíže je výslovnosti japonštiny. Prakticky se dá kompletně srovnat. V tomto máme více méně jako češi výhodu. Dík tomu, že máme vcelku těžký jazyk, není pro nás nějak velký problém naučit se výslovnost témeř jakéhokoliv jazyka levou zadní.

Čínština je celkem sepecifický jazyk co se týče fonetiky a je v něm velice důležité jak dané slovo vyslovíte.

Bojkas
Uživatel
Bojkas

Ja to vyslovoval huauí.. :-)