Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Visa a Komerční banka zavedou v ČR mobilní bezkontaktní platby skrze technologii HCE

Visa a Komerční banka zavedou v ČR mobilní bezkontaktní platby skrze technologii HCE

Komerční banka ve spolupráci s asociací Visa Europe během několika měsíců v České republice spustí zcela nový druh mobilních bezkontaktních plateb, které využívají technologie HCE (Host Card Emulation) umožňující platby prostřednictvím emulované platební karty, která je bezpečně uložena v prostředí banky a zařízení k ní pouze vzdáleně přistupuje. 

Tato platební funkce je založená na nové službě společnosti Visa, která umožňuje technologickým partnerům rozšiřovat dostupnost plateb v nových chytrých zařízeních, jako jsou mobily, tablety nebo hodinky. Nová specifikace výrazně zjednodušuje systém mobilních plateb pro nová zařízení a umožňuje bankám zavést moderní a inovativní platební produkt ve výrazně kratším čase. Bezkontaktní mobilní platby vzbudily mezi členskými bankami Visa obrovský zájem, a to i v České republice, která patří k evropským leaderům do počtu transakcí bezkontaktními kartami (zhruba 3,3 transakcí měsíčně na kartu) i do výše útraty (zhruba 1 700 korun za měsíc na kartu).

Komerční start během následujících měsíců

První klienti Komerční banky budou moci toto řešení používat již během několika měsíců. „Strategií Komerční banky je nabízet inovativní řešení, včetně mobilního bankovnictví, které našim zákazníkům zjednoduší správu jejich finančních prostředků a plateb. Spuštění mobilních plateb Visa do tohoto přístupu dokonale zapadá,” říká Radek Basár, zástupce výkonného ředitele pro marketing a komunikaci Komerční banky.

„Visa podporuje všechny mobilní platební technologie, které se banky rozhodnou přijmout k uspokojení potřeb svých klientů v této oblasti. Jsme velmi rádi, že si Komerční banka vybrala ke spuštění mobilních plateb Visa HCE řešení, neboť právě v této oblasti vidíme budoucnost plateb,” dodává David Brendl. 

HCE řešení úspěšně funguje na Slovensku či v Polsku

Skrze technologii HCE je možné provádět bezkontaktní platby z jakéhokoli mobilního zařízení vybaveného modulem NFC (Near Field Communication) a verzi operačního systému Android verze 4.4 nebo vyšší, aniž by bylo zapotřebí speciální SIM karty, nebo externího doplňku.

Mobilní platby Visa na základě této technologie byly už zavedeny na Slovensku, kde banka VUB následovala příkladu španělské banky Bankinter a globálního finančního ústavu BBVA. V Polsku o možném zavedení plateb HCE jedná se společností Visa Europe hned několik bank. Např. Bank Zachodni WBK spustila tento program začátkem letošního roku. 

Banky zavádějící HCE mobilní platby Visa zdůrazňují zejména pozoruhodně snadné a intuitivní používání telefonu pro bezkontaktní platby, stejně jako tržní potenciál technologie umožňující nabídnout novou službu velké skupině uživatelů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

13 komentářů

 1. ManT (neregistrovaný)

  V mobilu nemam stale duveru bez ohledu na pouzity OS, stejne tak nemam instalovane internetove bankovnictvi v pripade CS pouze aplikaci rychly prehled.

 2. mimonaut (neregistrovaný)

  podporu pro HCE ohlásil před pár měsíci i MS pro Windows 10 mobile.

 3. egee (neregistrovaný)

  ÁÁÁÁÁ majitelé čekanek na vše se ozvali i mistr psal, raději než být smutný že to pro dlaždice není tak se napíše :,,se clovek aspon nemusi bat ci hledat nejakou duveru.,, to je stejné jako JÁ TO NEPOTŘEBUJI, což je věta často používaná když nějaká aplikace není pro dlaždice…. Možná i HTCJIrka se dočká a bude psát používaje čárky a háčky :-D

  • cardi (neregistrovaný)

   Ja se tu tak pobavim jako nikde :D bacha protoze ti tu napisou ze nedostanes android 6 :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel