Domů » Bleskovky » Vinaři z Čejkovic přicházejí s vlastní aplikací pro smartphony

Vinaři z Čejkovic přicházejí s vlastní aplikací pro smartphony

Na mezinárodní veletrh Víno&Delikatesy připravují Templářské sklepy Čejkovice kromě vinařských specialit i technologickou novinku – mobilní aplikaci Templářská vína. Jde o první multiplatformní vinařskou aplikaci s potenciálem oslovení více než 67 % uživatelů chytrých telefonů v České republice. Aplikace, která vznikla ve spolupráci s CCV Informační systémy, je ke stažení zcela zdarma. 

Vinařské družstvo z Čejkovic předběhlo ostatní vinařské firmy a přichází s technologickou novinkou, která usnadní komunikaci se zákazníky. Templářské sklepy Čejkovice představí na mezinárodním veletrhu pro gastronomii Víno&Delikatesy (25. – 27. 4. 2012) vůbec první multiplatformní aplikaci pro chytré telefony v segmentu potravinářství. Pokrytím nejrozšířenějších a rychle rostoucích platforem operačních systémů pro chytré telefony, iOS a Android, vzniká prostor pro oslovení více než dvou třetin uživatelů v ČR. Podle aktuálních šetření StatCounter Global Stats pro Českou republiku z února letošního roku systém Android v Česku využívá více než 45 % uživatelů smartphonů, druhý nejpoužívanější iOS pro iPhone  podílem 22 % předstihnul OS Symbian (20 %), který byl jedničkou ještě před rokem. 

160 prodejních míst pro lepší nákup kdykoli a kdekoli

Aplikace Templářská vína slouží nejen jako kapesní průvodce vín s informacemi o charakteru, vinici a technologii každého z vybraných vín. Pomáhá také pro lepší nákup a rychlejší objednávku vína. Praktický vyhledávač vinoték, restaurací a  pomůže uživateli objevit s využitím GPS navigace již dnes až 160 prodejních míst po celé ČR s možností vyhledávání nejbližšího místa v okolí. Pro uživatele jsou připravené také početné soutěže.  

  

Jsme otevřeni zákazníkům poskytovat maximum informací o našich produktech a proto i touto aplikací nabízíme zákazníkům pohled až do úrovně skladových zásob vybraných vín. I když stavíme na tradici templářských rytířů sahající až do středověku, nepřestáváme sledovat nové technologické trendy jak ve výrobě, tak v komunikaci. Aplikace Templářská vína má pomoci zákazníkům zorientovat se v naší nabídce a usnadnit jim nákup vín i propojením na náš e-shop“, říká Lukáš Lukáš z Templářských sklepů Čejkovice. 

Jan Škerle ze společnosti CCV Informační systémy, která se stala technologickým dodavatelem aplikace, dodává: „Využili jsme mimo jiné zkušenosti s nedávnou realizací úspěšné aplikace Sommelier ve spolupráci s Vinařským fondem, která během prvních týdnů po uvolnění na AppStore získala přes 10 tisíc stažení. Templářské sklepy zašly o krok dále, orientací na podporu konkrétních produktů. Navíc nezůstaly pouze u operačního systému iOS pro iPhone, ale rozhodly se nabídnout zákazníkům multiplatformní aplikaci, což dosud v České republice není zcela běžné.“ 

 

Aplikace Templářská vína bude na AppStore a Google Play oficiálně uvolněna 25. dubna. Zájemci mají příležitost vyzkoušet ji a získat podrobnější informace na veletrhu Víno&Delikatesy u stánku Templářských sklepů Čejkovice. Do první verze byla zařazena nejdříve vína z nejvyšší řady Sanctus Victoria a uživatelé je budou mít šanci vyhrát. Později se budou doplňovat i ostatní řady a přibývat budou také nová prodejní místa. Pro další verzi se připravuje rozsáhlejší soutěž, ve které se účastníci zahrají na sommeliery a naučí se rozlišovat jemné odstíny barvy, vůně a chuti vín. Nejúspěšnější získá profesionální sommelierský kurz. 

Mobilní aplikaci Templářská vína je možno zdarma stáhnout na těchto odkazech:

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. satai (neregistrovaný)

    Krasne PR. Bohuzel od firmy, ktera je postavena na PR a ne na prodeji dobreho vina (cimz nechci rict, ze vsechna templarska jsou spatna, jen ze davaji na trh nadprumerne mnozstvi odpadu).

  2. Bimbani (neregistrovaný)

    Přesně tak, kdyby se raději soustředili na kvalitu vína, než na aplikace :(

  3. Co je „multiplatformní“ na dvou samostatných aplikacích? :-O

  4. No mě to nepřijde jako špatný nápad, jen by mě zajímalo jestli tam jsou třeba i nějaké sklípky jakože třeba turistické trasy po vinných sklípkach takovy průvodce to by nebylo na škodu. Mám rád kvalitní vína o kterých si můžu něco přečíst, jednou za čas si objednám zahraniční víno tady [odkaz] podle recenzí z internetu. Ale to tak jednou do půl roka na nějakou slavnostní událost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).