TOPlist

Videorecenze smartphone telefonu HTC Snap

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-HTC Snap je zástupcem kategorie smartphone telefonů s operačním systémem Windows Mobile 6.1 Standard. Jedná se o zařízení ovládané výhradně přes systémové klávesy, displej není dotykový. Snap je nástupcem starších modelů Cavalier a Excalibur, které rovněž nabízely hardwarovou klávesnici přímo pod displejem. Snap je postavený na čipové sadě od Qualcommu a disponuje 528 MHz procesorem, 192 MB operační paměti RAM, QVGA displejem, bezdrátovými moduly Wi-Fi a Bluetooth, GPS navigací a 2 MPx fotoaparátem. Jedná se o standardně vybavené zařízení, které však veškeré nabízené funkce zvládá obsluhovat na výbornou. Do karet mu hraje i příznivá cena, která se v době publikování recenze pohybovala okolo 7 800,- Kč.

Za zapůjčení telefonu na test děkuji společnosti Sunnysoft s.r.o., u které si HTC Snap rovněž můžete zakoupit. Testovaný vzorek obsahoval finální verzi ROM 1.19.405.1 (50876), která pocházela z 11.5.2009. Zatím to není oficiální, ale je velice pravděpodobné, že se HTC Snap v budoucnu dočká oficiálního upgrade na Windows Mobile 6.5. Tuto informaci ale prosím berte s rezervou.

- - -

- -

Operační systém je kompletně lokalizovaný do češtiny, o čemž se můžete přesvědčit nejen z přiložených screenshotů. Lokalizace je součástí ROM a nijak tedy běh zařízení nezpomaluje. Výrobce při uvedení zařízení propagoval technologii Inner Circle, ale hned na úvod prozradím, že se nejedná o žádný revoluční prvek, kvůli kterému byste si telefon museli za každou cenu pořídit, ale jde o zajímavý nápad, který bych uvítal i u jiných zařízení od HTC. Inner Circle je softwarová aplikace, kterou můžete spouštět vlastním tlačítkem na hardwarové klávesnici, a slouží k filtrování e-mailů od nastavených kontaktů. To se skvěle hodí zejména v tom případě, kdy do vaší schránky chodí několik desítek nebo stovek e-mailů denně, a vy chcete mít jistotu, že důležité zprávy nepřehlédnete (což se na mobilních telefonech velmi často stává). Do aplikace Inner Circle si jednoduše přidáte kontakty s těmi e-mailovými adresami, které potřebujete přednostně filtrovat, a zprávy od nich se vám následně budou zobrazovat. Je to celkem pohodlné a dobře se na to zvyká.

Videorecenze HTC Snap (1. část)

Druhá část

Zklamaný jsem naopak byl z fotoaparátu, který vám příliš kvalitní snímky nevykouzlí, ostatně přesvědčit se o tom můžete v naší galerii. Fotkám chybí ostrost, objevuje se zde velký šum a celková kvalita je zkrátka mizivá. Fotografování vzdálenějších objektů je problematičtější než focení na blízko, to je způsobeno fixním ostřením optiky.

- - -

Líbila se mi přítomnost trackballu, který nahradil čtyřsměrový joystick. Stejný prvek výrobce použil už u komunikátoru T-Mobile G1, který aktuálně používám jako svůj hlavní telefon a i v tomto případě jsem s rolovací kuličkou spokojen. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se něco podobného objevilo také pro platformu Pocket PC, když už nám výrobci musejí za každou cenu schovávat d-pad. Na hardwarové klávesnici se píše také velmi dobře, i když uživatelé s velkými prsty se mohou setkat s komplikacemi. Podsvícení kláves je dostatečné a během dne vám energii pomůže ušetřit světlocitlivý senzor. Nevýhodou je snad jen to, že na klávesnici nelze psát písmena s diakritikou. Ty je možné vkládat pouze přes mapu znaků, která se skrývá pod klávesou Sym. Při napsání jména a příjmení to nevadí, ale nedokážu si představit, jak takto budu psát delší text. Pokud se o Snapu chcete dozvědět více, pusťte si přiloženou videorecenzi.

Obrázky z operačního systému
---
Několik podob hlavní obrazovky Dnes (HTC Home, posuvné panely, klasické zobrazení)

--
Počasí a přehrávač hudby v HTC Home

---
Multimediální aplikace – HTC Album a Správce zvuků

---
Nastavení fotoaparátu; Google Maps; filtrované kontakty v Inner Circle

---
Nastavení Inner Circle; Správce modulů; Aktualizace dat pro GPS

---
Správce běžících programů; informace o verzi systému; konfigurace trackballu

--
Informace o paměti; nastavení podsvícení

---
Editor Excel Mobile a Word Mobile (poradí si s formáty Office 2007); hra Solitaire

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku