Domů » Články » Videopohled na netradiční komunikátor HTC X7510 Advantage

Videopohled na netradiční komunikátor HTC X7510 Advantage

Videopohled na netradiční komunikátor HTC X7510 AdvantageHTC X7510 Advantage je nástupcem staršího modelu X7500, jehož recenzi jsem publikoval v červnu loňského roku. Jedná se o velice zajímavý komunikátor, a to nejen po stránce hardwarových parametrů, ale i co se rozměrů a hmotnosti týče. Mezi hlavní lákadla modelu X7510 patří bezesporu rychlý 624 MHz procesor, 128 MB RAM, 5″ palcový VGA displej nebo 16 GB vnitřní paměť. Komunikátor, i když v tomto případě by se možná hodilo označení UMPC, disponuje operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional, kategoricky tedy spadá mezi Pocket PC zařízení. Z dalších parametrů určitě stojí za zmínku GPS modul, zejména samotná navigace vypadá na tak velkém displeji velice luxusně. Pro fotografování je k dispozici 3MPx optika s přisvětlovací diodou a autofocusem.

Oproti staršímu modelu X7500 doznala tato novinka viditelných změn i v samotném designu, který nyní vypadá mnohem profesionálněji Starší verze rovněž obsahovala pouze 8 GB vnitřní paměti (šlo o mechanický pevný disk), nicméně kvůli poruchovosti a větší náchylnosti na poškození jej nyní nahradila 16 GB Flash paměť. Výrobce dále přidal pohybový senzor, který displej přetáčí podle aktuální polohy telefonu, ale jak si budete moci všimnout z videa, ne vždy je to zcela ideální. Zajímavá je i podpora funkcí USB Host a TV-Out, bohužel v základním balení výrobce nedodává potřebné kabely, a proto jsem je nemohl blíže vyzkoušet.

Videpohled na HTC X7510 (1. část)

2. část

Hardwarová klávesnice rovněž prošla inovací, a celkem výraznou. U X7500 byla tlačíka vystouplá, nicméně příliš pohodlně se na ni nepsalo. Zde se všechny klávesy nacházejí v jedné rovině, pouze linky mezi nimi jsou nepatrně vystouplé. Je škoda, že klávesnice není ve tmě nikterak podsvícena, jelikož v noci na ni jednoduše nelze psát a displej X7510 ji také osvětlit nedokáže. Celkově se na nové klávesnici píše velmi dobře, stisk každého tlačítka je doprovázen někdy trochu nepříjemným zvukem, který bohužel v nastavení nelze vypnout. Přístroj samozřejmě můžete používat i bez klávesnice, k ovládání vám pomůže nejen průhledný stylus, ale jde o i prsty, a to zejména díky velkému displeji, na kterém jsou všechny ikony a nabídky dostatečně velké, takže se do nich dobře strefuje prstem.

Tip: Přečtěte si také naše preview.

HTC X7510 rozhodně není komunikátor určený pro běžné uživatele, jedná se o zařízení určené úzké skupině uživatelů, kterým nevadí velké rozměry a hmotnost, a rovněž jsou ochotni za něj zaplatit cenu převyšující 20 000,- včetně DPH, za kterou se u nás v některých e-shopech prodává.

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional
Procesor: Marvell PXA270 624 MHz; chipset Qualcomm MSM6275
Displej: 5″ VGA, dotykový, 640×480px, 65k barev
Fotoaparát: 3.1MPx, Autofocus, makro, přední -VGA kamera pro videohovory
Paměť: 256 MB ROM + 16 GB flash paměť, 128MB RAM; paměťové karty miniSD
Komunikace: Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.0
Navigace: GPS, 20 kanálů (Qualcomm)
Rozměry: 133.5 x 98 x 16 mm (tloušťka klávesnice je 4.75 mm)
Hmotnost: 290g + 85g klávesnice
Sítě: WCDMA/HSDPA: 850/1900/2100 MHz GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
Konektory: HTC ExtUSB (USB 2.0); HTC 16pin port (USB 1.1 host, TV/VGA výstup); 3.5mm audio výstup
Baterie: 2100 mAh
Další funkce: Odnímatelná QWERTY klávesnice s dotykovými senzory, podpora tisku přes Bluetooth, G-senzor
Rozdíly oproti HTC X7500: nová verze OS, 16GB flash disk, vylepšená klávesnice, upravený G-senzor, design

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. dát stereo repro a 624 Mhz procesor(jako tady) do HD, to by se mi líbilo – že by nástřel nového HTC HD (,,SX“)?

 2. Dobrý den, děkuji za kladné komentáře. Já věděl, že jsem ve videu něco zapomněl říct – s HTC X7510 se skutečně dá telefonovat pouze přes headset (buď bluetooth nebo přes ten dodávaný), případně to jde i bez něj přes vestavěný mikrofon a hlasitý odposlech, což znamená že například v kanceláři nebo na ulici vaši konverzaci každý uslyší, jelikož hlasitost je opravdu velmi vysoká (je to primárně navrženo tak, abyste mohli uskutečňovat hovory a telefon mohli mít klidně postavený třeba na stole a mohli jste od něj sedět půl metru nebo více, a skutečně to funguje poměrně dobře, jen to chce být v místnosti sám).

 3. Recenze je fajn, je mi tam občas opravdu vadilo to otrocky české vyslovování anglických slov (Plugin, XScale, Talk), to prostě děsně tahalo za uši
  Každý asi neumí anglicky a preferoval třeba němčinu, ale zde to je fakt hrozné pro lidi co umí..

 4. Díky za komentář, příště na tu výslovnost dám větší pozor.

 5. Vidíš, a já bych právě WM ve větším přístroji uvítal. Oproti stolním OS spuštění v okamžiku stisku tlačítka, jednoduchý systém, dobře ovladatelný prstem (proti prstovému ovládání nemám nic, jen je to morbidní na malých displejích – viz. TouchFlo 3D apod.). Nevím, co by tu mohlo vadit… snad ne 100% kompatibilita wordu a excelu, to je výhoda stolní verze…
  Jinak bomba stroj, ale když už něco takového, tak radši ve stylu HP Jornada 720, ale s tímto hardwarem..

 6. Jak jsem psal níže, dám na tu výslovnost příště větší pozor. Ale „stajlus“ mě opravdu nikdo vyslovovat nedonutí

 7. Zahlédl jsem označení procesoru PXA270 – takové označení ma Universal. Už i Charmer má novější PXA272 – nejde o chybu v označení? Nebo jen nataktovali a přejmenovali starý procesor?
  Rychlost je opravdu úděsná – uvidíme cp novější ROMky.
  Výslovnost je místy horší (někdy se mi ani hned nevybavilo, co ten počeštěný název znamenal), ale je to spíše kosmetický detail.
  Závěrem: koupil bych si to? Jednoznačně ne – není to pořádný mobil ani notebook… za cenu dvou mobilů a dvou notebooků.

 8. Charmer má TI Omap 200MHz, Magician má PXA272. Jde o to, že 272 má navíc 64MB ROM ale maximální takt je 416Hz

 9. Jo vlastne – nejak jsem si to popletl s Magicianem… vsak vypadaji skoro stejne – compact jako compact

 10. prosim poradte mi kde mam nastavit automaticke otacanie displeja.pls pls

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).