Videopohled na HTC One X: Čtyřjádrové monstrum s Tegrou 3

V redakci začínáme testovat nejvýkonnější vlajkovou loď z modelové řady HTC One, konkrétně model X, který se může pyšnit 4,7″ HD displejem, čtyřjádrovým procesorem NVidia Tegra 3 (4+1), Androidem 4.0, podporou NFC, 8Mpx fotoaparátem a 1 GB operační paměti RAM. Naše první dojmy jsme rovnou natočili na video a nyní se pustíme do podrobného testování.

Stejně jako nedávno představený HTC One S, i One X disponuje vylepšeným fotoaparátem a speciálním BSI čipem. Ten má zajistit kvalitnější snímky v horších světelných podmínkách. Kvalita snímků je velice slušná a HTC se konečně podařilo zbavit růžového nádechu, se kterým bojovaly starší modely. Několik prvních fotografií najdete v naší galerii, kam budeme postupně doplňovat další snímky a videa.

- - -

- - -

HTC One X je stejně jako HTC One S vybavený 8Mpx fotoaparátem s automatickým a fixním focusem, ohnisková vzdálenost je 28 mm a objektiv se může pochlubit slušnou světelností f2.0. V nastavení fotoaparátu najdete široké možnosti přizpůsobení, takže si na své přijdou i pokročilejší uživatelé. Nechybí režimy makra, HDR, pokročilá detekce obličejů a úsměvu či rychlé úpravy expozice, kontrastu, sytosti, ostrosti, vyvážení bílé barvy a ISO citlivosti.

Na telefonu jsme spustili také několik benchmarků a naměřené hodnoty najdete na přiložených screenshotech (porovnat je můžete s modelem One S, který má dvoujádrový procesor Qualcomm S4). Pokud máte k telefonu nějaké dotazy, využijte prostoru v komentářích nebo našeho diskuzního fóra.

  
Hodnoty naměřené v programech CF-Bench, AnTuTu Benchmark a SmartBench 2012

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku