Video: Vyzkoušeli jsme vývojářskou beta verzi operačního systému iOS 5

Apple před několika dny mezi vývojáře uvolnil druhou testovací beta verzi nové verze operačního systému iOS 5. Uvedení finální verze systému pro iPad a iPhone je  naplánováno na podzim letošního roku a rozhodně se máme na co těšit – novinek je opravdu mnoho. Rozhodli jsme se pro vás aktuální beta verzi natočit na video, abyste si mohli prohlédnout, co všechno se změnilo a jaká vylepšení si pro uživatele jablečných produktů Apple přichystal.

Novou verzi iOS 5 představil Apple v pondělí 6. června na konferenci WWDC 2011 (podrobné informace). Novinek je spousta a mezi ty nejvýznamnější patří nový systém notifikaci, bezdrátová synchronizace s iTunes, možnost OTA aktualizace software, integrace Twitteru či napojení na službu iCloud. Celá řada aplikací se dočkala vylepšení – klient pro práci s textovými a multimediálními zprávami nově podporuje i iMessage, e-mailový klient se konečně naučil formátovat text, Safari dostalo vylepšený režim čtení a možnost ukládání stránek pro offline prohlížení. Změny se dotkly také fotoaparátu a přibylo několik nových aplikací (Kiosek a Připomínky). iOS 5 používám už od první bety, takže mohu sledovat, jak se některé funkce vyvíjení a jak Apple opravuje jednotlivé bugy. Druhá beta už je o poznání stabilnější a nemám problém ji používat při normálním provozu. Je pravda, že člověk musí počítat s různými komplikacemi, ale Apple má ještě do podzimu spoustu času, aby vše dostatečně odladil. Abyste si o novinkách v iOS 5 mohli udělat lepší obrázek, rozhodl jsem se natočit video, ve kterém vám hlavní vylepšení představím.

Tip: Chcete být informování o zajímavých slevách aplikací a hrách, které jsou pro iOS dočasně zdarma? Sledujte náš SmartMarket!

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku