Domů » Bleskovky » Video v rozlišení 4K při 60 fps: Nových senzorů od OmniVision se dočkáme pravděpodobně na sklonku roku

Video v rozlišení 4K při 60 fps: Nových senzorů od OmniVision se dočkáme pravděpodobně na sklonku roku

Natáčení videí ve 4K rozlišení bylo jedním z hlavních taháků nových smartphonů poslední doby. Zcela jistě se jedná o dobré evoluční vylepšení, nicméně naprostá většina telefonů podporuje 4K rozlišení „jen“ při 30 snímcích za sekundu, a to by se mělo v nedaleké době změnit.

Nový 12Mpx senzor od společnosti OmniVision označený pod číslem O12890 přináší novou technologii PureCelPlus-S, která dokáže natáčet videa ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu. Navíc čip umí zaznamenávat video v rozlišení Full HD (1080p) při úctyhodných 240 snímcích, což je na poli mobilních telefonů rozhodně zajímavý parametr.

omnivision-h1

Neméně zajímavá budou výsledná videa, která se tak budou moci zpomalit až 8 krát v případě Full HD videí a 2,5 krát v případě 4K videí. Nový snímač OV12890 je zabalený do modulu o velikosti 10 x 10 mm a s vertikální výškou 6 mm. Aktuálně existuje pouze pár vzorků, ale masová produkce nových čipů by měla začít už na konci letošního roku.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments