Domů » Bleskovky » Video: Prohlédněte si novinky ve Windows Phone 8

Video: Prohlédněte si novinky ve Windows Phone 8

Microsoft má zřejmě nastavena přísná pravidla ohledně nové verze svého mobilního systému, protože z něj při představování svých nadcházejících telefonů neukázal ani jeden z výrobců o mnoho více než jen obrazovku Start. Zástupci tchajwanského HTC teď ale na veletrhu GITEX v Dubaji nechali redaktora serveru Tbreak, aby si osobně vyzkoušel jejich nový smartphone 8X, a tak vzniklo níže uvedené video.

Windows Phone 8 Hands-on

To ukazuje několik novinek týkajících se mimo jiné zamykací obrazovky, na kterou bude zřejmě možné automaticky přijímat nová pozadí, ať už ze služby Bing samotného Microsoftu, nebo od jednotlivých výrobců. Další zajímavou funkcí je možnost stažení vestavěných map pro jejich následné použití v off-line režimu. Video také potvrzuje dřívější zprávy ohledně stahování prediktivních slovníků pro softwarovou klávesnici (včetně české i slovenské jazykové verze!) a dětského koutku.

Zdroj: Tbreak

Miroslav Havlíček

17 komentářů

 1. V zasade tam ani neni nic noveho..

  • Ondrus (neregistrovaný)

   Mě naopak počet novinek překvapuje :) Třeba na ty slovníky se těším.

  • ..ale to video nic nového neodhaluje. to všechno už bylo vidět jinde. jinak novinek je dost, jen kromě start a lock screenu nejsou na první pohled vidět..

  • no jo porad je to ten stejny telefonni OS… a je to dobre pro lidi, kteri jsou na to zvykli… jenze timhle zakazniky iOS a Androidu nevezmou…

  • Čekal jsem nějaký závratný novinky, nějakej hmatatelnej rozdíl oproti WP7. Na suggestion foru toho bylo tolik a přitom ani na tom videu není vidět ani to, co bylo mezi nejvyššími pozicemi. na WPHacker je fajn video, kde shrnuje, co ho irituje na WP7.8, stojí za zkouknutí

  • Tím chci říct, že nevidím žádný rozdíl mezi WP7.8 a WP8, takže kromě vyššího rozlišení není žádný důvod přecházet. Nativní aplikace by šly dělat i na WP7.8, kdyby se někomu chtělo, takže by vznikaly super aplikace. Jen pořád nechápu, jaký vliv má typ jádra systému na HW, že nejde WP8 na zařízení s WP7.8

 2. Hold ako napísal recenzent SmartManie Marek Hajn : Jádro se změní, nicméně logika a koncepce systému zůstane stejná a nečekejte, že to najednou bude o něčem jiném. Pokud vám Windows Phone 7.5 svou filosofií nevyhovují zřejmě se neskamarádíte ani s Windows Phone 8. Bude to nejspíš stejné jako jinde. Komu neseděl Android 2.3, s 4.0 se to moc nezlepšilo. Komu nesedí iOS 5, s iOS 6 se to také nezlepší.

 3. qwertik (neregistrovaný)

  Video je soukromé…

 4. w8ers (neregistrovaný)

  Chtel jsem poridit Lumii 920 az vyjde, ale uvazuju, ze zatim koupim starsi Lumii 800 za dobrej peniz a pockam az 920ka zlevni. Co myslite udelam dobre?

  • taky to zvažuju.. i když už jeden WP mám, lumia 800 se mi prostě hrozně líbí.. Záleží, jak dlouho vydržíš na 920 čekat.. A rozhodně na tom nevyděláš :)

  • w8ers (neregistrovaný)

   No nevydelam, ale ani neprodelam. Klidne si L920 koupim za pul roku. Jen se mi nechce cekat na telefon s WP tak dlouho. :-) Ale nevim no, jestli to ma smysl.

  • pavel (neregistrovaný)

   Lumii 800 mám. Není to špatný telefon, ale člověk musí překousnout podle mě dva zásadní problémy:

   – není tam opravdový multitasking

   – nastavení hlasitosti je sjednocené pro úplně všechno v telefonu dohromady. Čili mám-li nastavené zvuky na maximum kvůli zvonění, potom když si budu pouštět hudbu na sluchátka, nesmím zapomenout hlasitost snížit. Jinak se mi do uší bolestivě rozeběhne hudba plnou hlasitostí.

 5. Fetrig (neregistrovaný)

  Kdo si počká, ten se dočká….v listopadu by měli být představeny telefony s timdle systémem…tak si počkáme na zevrubnější recenze a videopohledy na kterych uvidíme novinky systému…

 6. No jestli tohle jsou lakadla na WP tak potes koste :d

 7. Jsem jediný, pro koho je video soukromé?

  • Ne nejsi. Hold jsou to takovy vychytavky, jaky svet nevidel :d

  • To ze se nic nezmenilo nechtel Microsoft ukazat.Chtel nechat lidi v nadeji jak skvely system a zmeny budou :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).