Domů » Bleskovky » Video: Prohlédněte si Android 5.0 s novou verzí Touch Wiz pro Samsung Galaxy S5

Video: Prohlédněte si Android 5.0 s novou verzí Touch Wiz pro Samsung Galaxy S5

Jihokorejský výrobce elektroniky představil své pojetí Androidu 5.0 Lollipop pro svou vlajkovou loď Galaxy S5. Nový systém od Googlu Samsung předělal přesně tak, aby zapadal do jejich korporátních modrých barev.

Inženýři jihokorejského giganta celý systém řádně upravili a vzhled přizpůsobili Material designu od Googlu. Přidali nová písma, animace a další styly odemykání obrazovky. Přibyla také Samsung verze galerie s novými filtry, nebo vylepšené vyhledávání v kontaktech. Těšit se můžete také na upravené ikonky a nové tapety.

Podle dostupných informací se na uvolnění Androidu 5.0 s novou verzí prostředí TouchWiz mohou uživatelé Samsungu Galaxy S5 těšit už v průběhu prosince, nicméně oficiálně potvrzené to zatím není.

Daniel Javorský

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
VNavrátil
Uživatel
VNavrátil
Offline

Samsung si MD vybral jen co chtěl a ignoruje jeho ideu (hmatatelnost, práce s prostorem, stíny, animace). Navíc to kombinuje s Gingerbread prvky, který doteď má v TW. Jako určitě se to někomu líbí, ale podle mě Samsung znásilnil promyšlenej a na pohled příjemnej MD.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)
Offline

Ono otázkou taky je, jak přijímají MD v asií, kde jsou zvyklejší na daleko přeplácanější UI a cirkus v přístrojích. Nemyslím si, že by Samsung neviděl, jak to má bejt, ale jak řikáš ty, rozhodl se to ignorovat.

steelspace
Uživatel
steelspace
Offline

Co je to prosímtě „hmatatelnost“? Ošklivost, přeplácanost nebo nevkus?

VNavrátil
Uživatel
VNavrátil
Offline

Johny: Jo přesně to mě taky napadlo, v Asii jsou zvyklí na šílený barevný kombinace, tak to asi bohužel přizpůsobili trhu.

Steelspace: Že se to nelíbí tobě neznamená, že se to nemůže líbit někomu se vkusem. Jinak hmatatelností myslím snahu MD o odezvu formou animací (např tlačítka), využívání osy Z nebo rozvržení layoutu tak, aby připomínal chování reálných objektů (papír). On je MD promyšlenej víc než si myslíš, jen to chce otevřít oči.

steelspace
Uživatel
steelspace
Offline

Na to, abych ocenil něco, co je zmrveninou nějaké starší myšlenky někoho jiného a honí to bycha, tak na to potřebuju vkus, jo?

A nejlepší fór na tom je, že i tento pofidérní MD mají výrobci na háku.

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)
Offline

To se bude zase sekat :D známe smsung a jeho odlazení :D

fore
Uživatel
fore
Offline

Jj bude te to tak sekat, az se Exynos var. Note 4 proseka k postu nejrychlejsiho telefonu na trhu ;)

cardi
Uživatel
cardi
Offline

Sake se vam maximalne neco v trenkach .)