K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Video: Prohlédněte si Android 5.0 s novou verzí Touch Wiz pro Samsung Galaxy S5

Video: Prohlédněte si Android 5.0 s novou verzí Touch Wiz pro Samsung Galaxy S5

Jihokorejský výrobce elektroniky představil své pojetí Androidu 5.0 Lollipop pro svou vlajkovou loď Galaxy S5. Nový systém od Googlu Samsung předělal přesně tak, aby zapadal do jejich korporátních modrých barev.

Inženýři jihokorejského giganta celý systém řádně upravili a vzhled přizpůsobili Material designu od Googlu. Přidali nová písma, animace a další styly odemykání obrazovky. Přibyla také Samsung verze galerie s novými filtry, nebo vylepšené vyhledávání v kontaktech. Těšit se můžete také na upravené ikonky a nové tapety.

Podle dostupných informací se na uvolnění Androidu 5.0 s novou verzí prostředí TouchWiz mohou uživatelé Samsungu Galaxy S5 těšit už v průběhu prosince, nicméně oficiálně potvrzené to zatím není.

Daniel Javorský

13 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Samsung si MD vybral jen co chtěl a ignoruje jeho ideu (hmatatelnost, práce s prostorem, stíny, animace). Navíc to kombinuje s Gingerbread prvky, který doteď má v TW. Jako určitě se to někomu líbí, ale podle mě Samsung znásilnil promyšlenej a na pohled příjemnej MD.

  • Johny (neregistrovaný)

   Ono otázkou taky je, jak přijímají MD v asií, kde jsou zvyklejší na daleko přeplácanější UI a cirkus v přístrojích. Nemyslím si, že by Samsung neviděl, jak to má bejt, ale jak řikáš ty, rozhodl se to ignorovat.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Co je to prosímtě „hmatatelnost“? Ošklivost, přeplácanost nebo nevkus?

  • Vojta (neregistrovaný)

   Johny: Jo přesně to mě taky napadlo, v Asii jsou zvyklí na šílený barevný kombinace, tak to asi bohužel přizpůsobili trhu.

   Steelspace: Že se to nelíbí tobě neznamená, že se to nemůže líbit někomu se vkusem. Jinak hmatatelností myslím snahu MD o odezvu formou animací (např tlačítka), využívání osy Z nebo rozvržení layoutu tak, aby připomínal chování reálných objektů (papír). On je MD promyšlenej víc než si myslíš, jen to chce otevřít oči.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Na to, abych ocenil něco, co je zmrveninou nějaké starší myšlenky někoho jiného a honí to bycha, tak na to potřebuju vkus, jo?

   A nejlepší fór na tom je, že i tento pofidérní MD mají výrobci na háku.

 2. Petr (neregistrovaný)

  To se bude zase sekat :D známe smsung a jeho odlazení :D

 3. _iNTERFACE (neregistrovaný)

  stale je to len samsung…a vidno to dost, su tam animacie z 10 rocneho androidu…ggwp samsung

 4. Posik (neregistrovaný)

  Až toto vyjde tak prodávám Note3, protože to je něco strašného. Proč nezmění ty strašný ikony když aplikace běží v material designu.

  • fore (neregistrovaný)

   Stahni si nova launcher, nejaky icon pack a mas vymalovano. Tezky co?

  • lubofm (neregistrovaný)

   A proč by to měl někdo dělat? Telefon za bratru 15 000 by měl této ceně odpovídat ne jak po stránce HW parametrů, ale také zpracováním svého těla a také svým softwarem. Pokud už se smířím s tím, že si budu muset systém upravovat sám, aby nějak vypadal a běham dobře, tak si koupím nějakou čínu za 5000 a ne TOP model od „značkového“ výrobce.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Ale prosimtě. Je to android, je to zadarmo, dá se dělat root, cyanogen, launcher, salto mortále, googlit atd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *