Domů » Články » Video: Co stojí za regenerační schopností zadního krytu u LG G Flex?

Video: Co stojí za regenerační schopností zadního krytu u LG G Flex?

Hlavní zbraní smartphonu LG G Flex není pouze prohnutý displej, ale i speciální zadní kryt, který má zamezit vzniku nechtěným škrábancům. Pojďme se tedy podívat, co by mohlo stát za touto fantastickou vlastností, která se ve světě chytrých telefonů objevuje poprvé.

Nedávno představený smartphone LG G Flex nepřekvapil pouze prohnutým displejem, ale zároveň  i další vlastností, která by mohla výrazně zpříjemnit jeho každodenní používání. Ať už vlastníte zařízení, jehož šasi je vyrobené z plastu či kovu, časem se na něm objeví drobné škrábance, které nepůsobí vyloženě estetickým dojmem. Při příležitosti oficiálního odhalení jsme se dozvěděli, že výše zmíněnou novinku tento neduh trápit zřejmě nebude. Zadní kryt má být údajně vybaven regenerační schopností, díky které by (s trochou nadsázky) měl LG G Flex vypadat stále jako nový.


Aktualizováno 12. listopadu: LG nově zveřejnilo video s ukázkou samoopravovací schopnosti zadního krytu

   Tato vlastnost je v případě chytrých telefonů absolutní novinkou. Bohužel, nikdo ze zástupců společnosti LG zatím nezveřejnil žádné konkrétní informace, které by přímo vysvětlovaly, o jaké řešení se jedná a s dotazy jsme neuspěli ani u lokálního zastoupení výrobce. Zkusili jsme tedy zapátrat na vlastní pěst.

   

Je totiž velice pravděpodobné, že pro výrobu zadního krytu došlo k nasazení nanomateriálů. Zřejmě se jedná o hybridní hmotu, která v sobě kombinuje klady anorganických látek s vysokou hustotou a měkčích organických složek.

  

Pokud budeme vycházet z již existujících technologií, výrobce na finální úpravu povrchu očividně aplikoval jistou formu polysiloxanu (silikonu), jenž je tvořen řetězcem střídajících se atomů křemíku a kyslíku. Výsledkem je extrémně pružný materiál disponující vysokou hustotou. Díky mimořádné elasticitě se vzniklé mikro škrábance pomalým tempem spolehlivě zacelí. Podobný princip se již několik let úspěšně aplikuje na automobilové laky, kde plní obdobnou funkci.


Legendární Mercedes 300SL (Gullwing) opatřený samoopravovacím lakem

Otázkou však zůstává, zda postupem času nebude u tohoto materiálu docházet ke ztrátě jeho samoopravovacích schopností. To zřejmě odhalí až reálné testy, které na sebe jistě nenechají příliš dlouho čekat. Dle mého názoru se jedná o smyslupnou myšlenku, která LG G Flex zároveň odlišuje od zbytku konkurence. Doufejme, že si ostatní výrobci vezmou z jihokorejské společnosti příklad a podobnou technologii aplikují na své budoucí modely.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

  1. *prilis. Prilizavat se nebude:).

  2. Telefon, ktery ma hned dve NAPROSTO ZBYTECNE vlastnosti :)))

    • Dvě? A na kterou zbytečnou si zapomněl? Na tlačítka vzadu nebo prohnutý kryt? :D

      Ale ne, na papíře „samozacelovací“ kryt zní velmi pěkně. Líbilo by se mi, mít telefon odolný prosti škrábancům. Otázkou je, jak to ve skutečnosti bude fungovat. Zůstávám skeptický.

  3. Fore (neregistrovaný)

    Takže něco jako jsme mohli mít už před lety, folie invisible shield, co se sama zacelila je rovnou papracovana (obrazne receno) do toho zadního krytu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).