Sledujte nás na YouTube

Videa na Facebooku: Zabraňte vyšší spotřebě dat, máme pro vás tip jak automatické přehrávání vypnout

Facebook přidal do aplikace pro iOS a Android nově automatické přehrávání videí, což může řadě uživatelům způsobit nechtěné vyčerpání datových limitů, jelikož podle zpráv je u někoho spotřeba až nepřiměřeně vysoká. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se této funkce zbavit. Rozhodně to doporučujeme, pokud nemáte neomezený datový tarif, nebo zařízení nepoužíváte pouze na Wi-Fi. Zároveň tím uspoříte trochu energie a vaše zařízení déle vydrží.

 
Nastavení na iPadu, velmi podobně vypadá i na iPhonu

Vypnutí u iOS provedete v systémovém nastavení, kde naleznete položku Facebook.  Zde stačí vybrat položku nastavení a následně Auto-play. Dále můžete vybrat mezi možnostmi zapnout, vypnout a omezit pouze na připojení WiFi.

  
Nastavení pro Android

Velmi podobný postup funguje také pro Android. Stačí otevřít Facebook aplikaci a v jejím nastavení naleznete hned na úvodní stránce položku Automatické přehrávání videí, zde je opět volba mezi vypnutím, zapnutím a pouze na WiFi. 

 
Nastavení pro webovou verzi Facebooku

Do třetice, pokud vás tato funkce obtěžuje ve webové verzi největší sociální sítě, existuje v nastavení položka Videa, kde lze automatické přehrávání povolit, nebo zakázat.

David Podzimek

Jeden komentář

  1. mimonaut (neregistrovaný)

    Díky za tip.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *