Domů » Bleskovky » Videa na Facebooku: Zabraňte vyšší spotřebě dat, máme pro vás tip jak automatické přehrávání vypnout

Videa na Facebooku: Zabraňte vyšší spotřebě dat, máme pro vás tip jak automatické přehrávání vypnout

Facebook přidal do aplikace pro iOS a Android nově automatické přehrávání videí, což může řadě uživatelům způsobit nechtěné vyčerpání datových limitů, jelikož podle zpráv je u někoho spotřeba až nepřiměřeně vysoká. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se této funkce zbavit. Rozhodně to doporučujeme, pokud nemáte neomezený datový tarif, nebo zařízení nepoužíváte pouze na Wi-Fi. Zároveň tím uspoříte trochu energie a vaše zařízení déle vydrží.

 
Nastavení na iPadu, velmi podobně vypadá i na iPhonu

Vypnutí u iOS provedete v systémovém nastavení, kde naleznete položku Facebook.  Zde stačí vybrat položku nastavení a následně Auto-play. Dále můžete vybrat mezi možnostmi zapnout, vypnout a omezit pouze na připojení WiFi.

  
Nastavení pro Android

Velmi podobný postup funguje také pro Android. Stačí otevřít Facebook aplikaci a v jejím nastavení naleznete hned na úvodní stránce položku Automatické přehrávání videí, zde je opět volba mezi vypnutím, zapnutím a pouze na WiFi. 

 
Nastavení pro webovou verzi Facebooku

Do třetice, pokud vás tato funkce obtěžuje ve webové verzi největší sociální sítě, existuje v nastavení položka Videa, kde lze automatické přehrávání povolit, nebo zakázat.

David Podzimek

Jeden komentář

  1. mimonaut (neregistrovaný)

    Díky za tip.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *