Domů » Bleskovky » Viceprezidentka Samsungu: Galaxy S5 a Note 4 budou plné inovací, představíme i nové chytré hodinky

Viceprezidentka Samsungu: Galaxy S5 a Note 4 budou plné inovací, představíme i nové chytré hodinky

Výkonná viceprezidentka Samsungu Lee Young Hee odhalila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg některé plány společnosti v blízké budoucnosti, včetně podrobností o chystaných novinkách – Samsungu Galaxy S5, Galaxy Note 4 a o nositelných zařízeních. Novinky by měly být představeny v následujících měsících.

Představujeme naše vlajkové lodě vždy v první polovině každého roku, kolem března a dubna a stále cílíme na tuto dobu,“ odpověděla Lee na otázku, zda se odhalení nechystá již na únorovém Mobile World Congressu v Barceloně. Rovněž také potvrdila, že spolu se Samsungem Galaxy S5 přijde i nová generace chytrých hodinek Galaxy Gear s mnoha pokročilými funkcemi a vylepšenou konstrukcí, kterou kritici prvních hodinek Samsungu vyčítali. 

Lee také zhodnotila, proč se model Galaxy S4 neprodával podle představ společnosti, ostatně i finanční výsledky v posledním čtvrtletí loňského roku naznačily mírný pokles zisku. Nižší prodeje zapříčinil dle jejích slov malý rozdíl mezi posledními dvěma modely. Slibuje, že Samsung Galaxy S5 bude „velmi odlišný“ a Samsung se vrátí k zpátky ke kořenům. Toto vyjádření zní jako sliby hudebního interpreta před vydáním dvacátého alba, budeme zvědaví, co onen návrat ke kořenům bude zajímat. Lee tvrdí, že novinka bude především o displeji a pocitu z konstrukce. Samsung Galaxy S5 by rovněž mohl obsahovat bezpečnostní technologii pro rozpoznávání oční duhovky. Jihokorejský výrobce by se tak vydal zcela jinou cestou, než Apple, který do posledního iPhone 5s integroval čtečku otisků prstů.  

Samsung Galaxy Note 4 má přijít ještě s mnohem radikálnějším designem. Bloomberg cituje, že zařízení může mít třístranný displej, umožňující číst informace z úhlu. Zřejmě se bude jednat o technologii, kterou představil Samsung na loňském CES, kde představil koncept zařízení s ohnutým displejem přes čelní hrany přístroje. 

Na konci rozhovoru Lee zopakovala, že se jihokorejská společnost v roce 2014 zaměřuje mimo jiné také na tablety, které na CES představila rovnou čtyři. O změnách v softwaru nebyla žádná řeč, i když nedávný únik naznačil, že se chystá redesign prostředí TouchWiz. Samsung letos na CES rozhodně neřekl poslední slovo a podle informací z rozhovoru se v následujících měsících rozhodně máme na co těšit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments