Domů » Bleskovky » Viceprezident Googlu skočil s padákem z téměř 42 kilometrů: Překonal dosavadní rekord i rychlost zvuku

Viceprezident Googlu skočil s padákem z téměř 42 kilometrů: Překonal dosavadní rekord i rychlost zvuku

Pamatujete si, jak Google v roce 2012 představil brýle Google Glass? Jejich nositelé se na konferenci I/O na padácích doslova snesly z nebe. Zaměstnanci Googlu mají tento způsob „cestování“ zřejmě rádi, Alan Eustace, 57letý viceprezident společnosti, včera překonal dva roky starý světový rekord Felixe Baumgartnera – seskočil s padákem z výšky 41,5 kilometru.

  

Do této výšky nad Nové Mexiko jej ve speciálním skafandru vynesl balon plněný heliem, cesta nahoru trvala téměř 2 a půl hodiny, zpáteční cesta trvala podstatně méně – 4 minuty a 27 sekund. Během tohoto intervalu Eustace stihl překonat rychlost zvuku, letěl rychlostí 1321 kilometrů za hodinu. Sám ale třesk z překonání rychlosti zvuku neslyšel, na rozdíl od jeho pozorovatelů. Hladké přistání v mu zajistil padák z karbonových vláken. 


Paradoxně oproti předchozímu rekordmanovi se včerejší seskok obešel bez mediálního humbuku, sám Eustace se na seskok připravoval tři roky ve svém soukromí bez sponzorů a bez pomoci svého zaměstnavatele. K ruce mu byl malý tým lidí z řad parašutistů a konstruktérů horkovzdušných balonů.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
milennium
Uživatel
milennium

Tak to je frajer, jako kráva…

sMarty
Uživatel
sMarty

To jo klobouk dolu.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Opravdu všechna čest.

mimonaut
Uživatel
mimonaut

Docela mu ten zážitek závidím a obdivuju, že do toho šel. To musela bejt mela. A vsadím se, že se najde spousta takovejch, co řeknou, že to mohl dát na výzkum eboly nebo tak něco.

_iNTERFACE
Uživatel
_iNTERFACE

su to jeho peniaze, mohol ich dat nakopu poliat benzinom a zapalit, nic zle by nevykonal… :)

mino
Uživatel
mino

mne stačí stať na rebríku a mám dosť