Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Viceprezident Googlu skočil s padákem z téměř 42 kilometrů: Překonal dosavadní rekord i rychlost zvuku

Viceprezident Googlu skočil s padákem z téměř 42 kilometrů: Překonal dosavadní rekord i rychlost zvuku

Pamatujete si, jak Google v roce 2012 představil brýle Google Glass? Jejich nositelé se na konferenci I/O na padácích doslova snesly z nebe. Zaměstnanci Googlu mají tento způsob „cestování“ zřejmě rádi, Alan Eustace, 57letý viceprezident společnosti, včera překonal dva roky starý světový rekord Felixe Baumgartnera – seskočil s padákem z výšky 41,5 kilometru.

  

Do této výšky nad Nové Mexiko jej ve speciálním skafandru vynesl balon plněný heliem, cesta nahoru trvala téměř 2 a půl hodiny, zpáteční cesta trvala podstatně méně – 4 minuty a 27 sekund. Během tohoto intervalu Eustace stihl překonat rychlost zvuku, letěl rychlostí 1321 kilometrů za hodinu. Sám ale třesk z překonání rychlosti zvuku neslyšel, na rozdíl od jeho pozorovatelů. Hladké přistání v mu zajistil padák z karbonových vláken. 

Paradoxně oproti předchozímu rekordmanovi se včerejší seskok obešel bez mediálního humbuku, sám Eustace se na seskok připravoval tři roky ve svém soukromí bez sponzorů a bez pomoci svého zaměstnavatele. K ruce mu byl malý tým lidí z řad parašutistů a konstruktérů horkovzdušných balonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. milennium (neregistrovaný)

  Tak to je frajer, jako kráva…

 2. htcjirka (neregistrovaný)

  Opravdu všechna čest.

 3. mimonaut (neregistrovaný)

  Docela mu ten zážitek závidím a obdivuju, že do toho šel. To musela bejt mela. A vsadím se, že se najde spousta takovejch, co řeknou, že to mohl dát na výzkum eboly nebo tak něco.

  • _iNTERFACE (neregistrovaný)

   su to jeho peniaze, mohol ich dat nakopu poliat benzinom a zapalit, nic zle by nevykonal… :)

 4. mino (neregistrovaný)

  mne stačí stať na rebríku a mám dosť

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel