Cena:

Co ví @evleaks o Galaxy Note8? Dorazí v srpnu a bude drahý

Málo platné, jednička úniků ve světě mobilních technologií je Evan Blass, známý pod přezdívkou @evleaks. Díky němu si spousta zařízení odbyla premiéru ještě před svým oficiálním odhalením, a nejinak tomu bude i v případě očekávaného tabletofonu Samsung Galaxy Note8. Jeho podobu sice ještě neznáme, ale můžeme se podívat na jeho hardwarové parametry a další detaily.

Galaxy Note8 má být vůbec nejdražším smartphonem v historii Samsungu, jeho prodejní cena má činit 999 EUR, což je v přepočtu více než 26 tisíc korun. Za tyto peníze uživatel dostane o kousek větší zařízení, než je Galaxy S8+, s ním má chystaná novinka sdílet například čipset (v závislosti na trhu Snapdragon 835 nebo Exynos 8895), design a Infinity displej s poměrem stran 18,5:9. Jeho úhlopříčka však naroste na 6,3 palce. Posílena má být operační paměť, a to rovnou na 6 GB, což může najít využití například při používání počítačového režimu DeX, Note8 má být dokonce kompatibilní se stejným dokem, jaký lze přikoupit ke Galaxy S8/S8+.

Ilustrační obrázek: podle @evleaks mají být čočky fotoaparátu orientovány horizontálně

Od řady Galaxy S8+ se má Note8 lišit ve dvou aspektech – bude mít vestavěný stylus a duální fotoaparát. Obě zadní kamerky mají disponovat rozlišením 12 Mpx, budou orientovány horizontálně a obě dostanou nezávislou optickou stabilizaci. Napravo od obou čoček nalezneme LED blesk, senzor srdeční frekvence, a bohužel také čtečku otisků prstů, kterou se korejskému gigantovi zatím nepodařilo umístit na čelní stranu do displejové části. U Galaxy Note8 má být ale čtečka oproti Galaxy S8+ lépe rozpoznatelná a nahmatatelná.

Note8 má být zásobován energií z akumulátoru o kapacitě 3 300 mAh, což není nijak rekordní hodnota, avšak snad kvůli tomu bude telefon bezpečnější než loňský model. Po softwarové stránce má dojít k vylepšení zejména při multitaskingu a práci s perem S Pen, s nímž bude např. možné označovat věty a překládat je do cizího jazyka, případě v textu převádět částky v cizích měnách. Kromě toho bude možné přidávat ručně psané poznámky rovnou na Always On displej.

Samsung Galaxy S8 má být podle @evleaks premiéru v druhé polovině srpna, a to v černé, modré a zlaté barvě. Podle posledních spekulací má k představení dojít 26. srpna na samostatné akci konané ještě před veletrhem IFA, kde má být představen korejský konkurent LG V30.Nepřehlédněte

LG V30 půjde přímo proti Galaxy Note8: premiéra v září na veletrhu IFA

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.