Domů » Bleskovky » Co ví @evleaks o Galaxy Note8? Dorazí v srpnu a bude drahý

Co ví @evleaks o Galaxy Note8? Dorazí v srpnu a bude drahý

Málo platné, jednička úniků ve světě mobilních technologií je Evan Blass, známý pod přezdívkou @evleaks. Díky němu si spousta zařízení odbyla premiéru ještě před svým oficiálním odhalením, a nejinak tomu bude i v případě očekávaného tabletofonu Samsung Galaxy Note8. Jeho podobu sice ještě neznáme, ale můžeme se podívat na jeho hardwarové parametry a další detaily.

Galaxy Note8 má být vůbec nejdražším smartphonem v historii Samsungu, jeho prodejní cena má činit 999 EUR, což je v přepočtu více než 26 tisíc korun. Za tyto peníze uživatel dostane o kousek větší zařízení, než je Galaxy S8+, s ním má chystaná novinka sdílet například čipset (v závislosti na trhu Snapdragon 835 nebo Exynos 8895), design a Infinity displej s poměrem stran 18,5:9. Jeho úhlopříčka však naroste na 6,3 palce. Posílena má být operační paměť, a to rovnou na 6 GB, což může najít využití například při používání počítačového režimu DeX, Note8 má být dokonce kompatibilní se stejným dokem, jaký lze přikoupit ke Galaxy S8/S8+.

Ilustrační obrázek: podle @evleaks mají být čočky fotoaparátu orientovány horizontálně

Od řady Galaxy S8+ se má Note8 lišit ve dvou aspektech – bude mít vestavěný stylus a duální fotoaparát. Obě zadní kamerky mají disponovat rozlišením 12 Mpx, budou orientovány horizontálně a obě dostanou nezávislou optickou stabilizaci. Napravo od obou čoček nalezneme LED blesk, senzor srdeční frekvence, a bohužel také čtečku otisků prstů, kterou se korejskému gigantovi zatím nepodařilo umístit na čelní stranu do displejové části. U Galaxy Note8 má být ale čtečka oproti Galaxy S8+ lépe rozpoznatelná a nahmatatelná.

Note8 má být zásobován energií z akumulátoru o kapacitě 3 300 mAh, což není nijak rekordní hodnota, avšak snad kvůli tomu bude telefon bezpečnější než loňský model. Po softwarové stránce má dojít k vylepšení zejména při multitaskingu a práci s perem S Pen, s nímž bude např. možné označovat věty a překládat je do cizího jazyka, případě v textu převádět částky v cizích měnách. Kromě toho bude možné přidávat ručně psané poznámky rovnou na Always On displej.

Samsung Galaxy S8 má být podle @evleaks premiéru v druhé polovině srpna, a to v černé, modré a zlaté barvě. Podle posledních spekulací má k představení dojít 26. srpna na samostatné akci konané ještě před veletrhem IFA, kde má být představen korejský konkurent LG V30.

LG V30 půjde přímo proti Galaxy Note8: premiéra v září na veletrhu IFA

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Koukám že si Samsung věří, člověk aby si za chvilku bral hypotéku na nový mobil.

  • Pokud jsi socka, mas si kupovat telefony do 5tisic. Note nebo iphone prece nejsou jedine telefony na trhu, ze by ses musel zadluzit :D

   • Tak nekradu a živím se poctivou prací, to znamená že mám průměrný plat :D Leda že bych přestal jíst, platit nájem…..

  • U Porsche taky nepíšete, že je to auto moc drahý, počítá se s tím. Nekupují si ho lidi s průměrným platem a je to tak i u mobilu, jakýsi odraz vašeho sociálního zabezpečení. Člověk s 10k hrubého asi nebude nosit v kapse S8+ stejně jako nebude jezdit v Porsche.
   V zahraničí jsou tyhle telefony v porovnání se mzdou za zlomek ceny, nebudou přeci zlevnovat kvůli tak malému trhu jakým je Česká republika, oni to prodají jinde…
   Ta cena je dobře dána, my žijeme ve špatné zemi.

  • Tak jestli bude další nástupce opět po třech letech, tak tomu aspoň vydrží cena:)

 2. V té ceně s Note 8 je i hasící přístroj ne? :-D

  • To by bylo levnější, tady bude v ceně přímo Hasičský sbor s 24 hodinovým dozorem :D :D Nebo pyrotechnický tým.

  • htcjirka: a co ty tvoje trapne nokie? kdy to zabali? dmnt dmntem zustane njn

   • Máš chuť na Nokia 9 co ?
    Dočkáš se …
    Zatím kdyby jsi nemohl vydržet, tak vezmi 6-tku, ta je taky docela o.k.

 3. Ako sa z bezvýznamného tweetu dá urobiť článok….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).