Domů » Bleskovky » Většina výrobců zařízení s Androidem podvádí v benchmarcích

Většina výrobců zařízení s Androidem podvádí v benchmarcích

Na začátku tohoto týdne potvrdil server AnandTech, že Samsung znovu provádí drobné úpravy, aby dosáhl co největších čísel v testech výkonosti. Autoři pokračovali s průzkumem a došli k závěru, že Samsung není zdaleka sám. Podle prvních zpráv Samsung u Galaxy S4 a Galaxy Note 3 zvedal maximální výkon procesoru a grafické karty tím, že modifikoval limity zahřívání a napětí.

Další průzkum ukázal, že k podobným praktikám se uchylují všichni výrobci až na Motorolu. Jejich zařízení tak užívají jiný režim pro běžný provoz a pro testy výkonnosti. Výrobci se v posledních letech zaměřovali na specifické aplikace měřící výkon zařízení. Podle autorů studie nejsou výhledy příliš růžové a výrobci zařízení se své praktiky pokusí jen lépe skrýt, aby je nebylo možné odhalit.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).