Domů » Bleskovky » Výrobce luxusních telefonů Vertu mění majitele: Pomůžou čínští investoři k lepším prodejům?

Výrobce luxusních telefonů Vertu mění majitele: Pomůžou čínští investoři k lepším prodejům?

Společnost Vertu se zaměřuje na vývoj a výrobu luxusních telefonů pro movité zákazníky. O vznik společnosti se v roce 1998 postaral finský gigant Nokia. V roce 2012 byla tato společnost odkoupena švédskou skupinou EQT. Podle posledních zpráv ovšem Vertu opět mění svého majitele. Od EQT společnost odkoupí skupina čínských investorů.

 
Vertu New Signature Touch

První smartphone Vertu spatři světlo světa v roce 2002 a byl postaven na operačním systému Symbian. Po odkoupení společností EQT došlo ke změně systému – Symbian nahradil značně upravený Android. Ani tato změna ovšem nepřinesla očekáváné finanční výsledky. Do letošního roku firma údajně prodala 450 000 telefonů s průměrnou cenou kolem 5 000 liber (cca 190 000 Kč), což nejsou úplně špatná čísla. Je nutné ovšem zohlednit nemalé náklady na výrobu, vývoj i distribuci.

Poslední model této společnosti s označením New Signature Touch v sobě kombinuje luxusní provedení a vysoký výkon v čele se Snapdragonem 810. Nejdražší varianta tohoto telefonu vyjde na neuvěřitelnou částku půl milionu korun. Uvidíme, zda změna majitele pomůže společnost nastartovat a přilákat nové zákazníky. Právě Čína by se mohla stát pro značku Vertu velkým odbytištěm. 

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).