Domů » Bleskovky » Vertu Aster: Titanový rámeček, kožená záda a slušná výbava za hodně peněz

Vertu Aster: Titanový rámeček, kožená záda a slušná výbava za hodně peněz

Certifikací FCC prošel další luxusní model značky Vertu, který se má od běžných smartphonů odlišovat především netradičním vzhledem a také použitými materiály – rámeček bude tvořit titanová slitina, zadní strana má být pokryta pravou kůží. Vnitřní hardwarová výbava telefonu Vertu Aster také ostudu neudělá, i když absolutní špičce se nevyrovná; to však není u podobných stylovek zapotřebí.

  

Displej Vertu Aster bude mít úhlopříčku 4,7 palce, jeho rozlišení se zastaví na Full HD (1920 × 1080 pixelů). Uvnitř telefonu bude tepat čtyřjádrový procesor s taktem 2,3 GHz (patrně Snapdragon 800), doplněný 2 GB operační paměti. Úložiště bude tvořit 64GB flash paměť, fotoaparáty nabídnou rozlišení 13 Mpx, respektive 2 Mpx, přičemž ten hlavní bude doplněn přisvětlovací LED diodou. Bezdrátovou konektivitu zastoupí kromě Wi-Fi a Bluetooth také LTE a NFC.

   

Tloušťka zařízení má být 11 milimetrů a v kapse o sobě bude dávat znát i díky hmotnosti 195 gramů. To je na 4,7“ poměrně vysoká hodnota, zřejmě se jedná o daň za kvalitní materiály. Baterie nabídne kapacitu 2 275 mAh a má být možné dobíjet ji bezdrátově. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.4 s grafickou nadstavbou a aplikacemi od výrobce.

  

Datum oficiálního představení zatím neznáme, cenu odhadujeme na 8 000 USD (175 000 Kč bez DPH) a to vhledem k ceně modelu Vertu Signature Touch, kterému je chystaný Aster nejpodobnější a stane se tak zřejmě pokračovatelem rodu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
VNavrátil
Uživatel
VNavrátil

Zase kýč. Ale já na kontě nemám miliony, takže tomu nerozumím.

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Kýč ? A falešná kůže z právé umělé hmoty na Samsungu kýč není?

Řekl bych že tohle ujde, kýčovité jsou ty diamanty posázené iphony pro Ruské křupany.

mino
Uživatel
mino

možno je, ale úprimne kto si kupuje Samsung kvôli dizajnu?

Pietr_Czech
Uživatel
Pietr_Czech

No kvůli dizajnu asi vůbec nikdo. Osobně bych si ho nikdy nekoupil. Ale mít zbytečný peníze, tak si toto klidně koupím.