Domů » Bleskovky » Vertu Aster: Titanový rámeček, kožená záda a slušná výbava za hodně peněz

Vertu Aster: Titanový rámeček, kožená záda a slušná výbava za hodně peněz

Certifikací FCC prošel další luxusní model značky Vertu, který se má od běžných smartphonů odlišovat především netradičním vzhledem a také použitými materiály – rámeček bude tvořit titanová slitina, zadní strana má být pokryta pravou kůží. Vnitřní hardwarová výbava telefonu Vertu Aster také ostudu neudělá, i když absolutní špičce se nevyrovná; to však není u podobných stylovek zapotřebí.

  

Displej Vertu Aster bude mít úhlopříčku 4,7 palce, jeho rozlišení se zastaví na Full HD (1920 × 1080 pixelů). Uvnitř telefonu bude tepat čtyřjádrový procesor s taktem 2,3 GHz (patrně Snapdragon 800), doplněný 2 GB operační paměti. Úložiště bude tvořit 64GB flash paměť, fotoaparáty nabídnou rozlišení 13 Mpx, respektive 2 Mpx, přičemž ten hlavní bude doplněn přisvětlovací LED diodou. Bezdrátovou konektivitu zastoupí kromě Wi-Fi a Bluetooth také LTE a NFC.

   

Tloušťka zařízení má být 11 milimetrů a v kapse o sobě bude dávat znát i díky hmotnosti 195 gramů. To je na 4,7“ poměrně vysoká hodnota, zřejmě se jedná o daň za kvalitní materiály. Baterie nabídne kapacitu 2 275 mAh a má být možné dobíjet ji bezdrátově. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.4 s grafickou nadstavbou a aplikacemi od výrobce.

  

Datum oficiálního představení zatím neznáme, cenu odhadujeme na 8 000 USD (175 000 Kč bez DPH) a to vhledem k ceně modelu Vertu Signature Touch, kterému je chystaný Aster nejpodobnější a stane se tak zřejmě pokračovatelem rodu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Zase kýč. Ale já na kontě nemám miliony, takže tomu nerozumím.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Kýč ? A falešná kůže z právé umělé hmoty na Samsungu kýč není?

   Řekl bych že tohle ujde, kýčovité jsou ty diamanty posázené iphony pro Ruské křupany.

  • možno je, ale úprimne kto si kupuje Samsung kvôli dizajnu?

  • No kvůli dizajnu asi vůbec nikdo. Osobně bych si ho nikdy nekoupil. Ale mít zbytečný peníze, tak si toto klidně koupím.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).