Domů » Bleskovky » Veřejná testovací verze Windows Threshold má přijít už na konci září

Veřejná testovací verze Windows Threshold má přijít už na konci září

Příští hlavní verze operačního systému Windows, která je kódově označována Threshold, by měla přijít příští rok na jaře. Již letos by se však mnozí dychtivci mohli dočkat veřejně dostupného technologického preview. Podle posledních informací zdrojů analytičky Mary Jo Foley by se tak mělo stát na přelomu září a října.

  

Windows Threshold mají navázat na úspěchy „lichých“ systému Windows XP a Windows 7 a navrátit lesk desktopu na úkor moderního prostředí. Nejviditelnějšími změnami má být návrat nabídky Start (byť z části vydlážděné), možnost spouštět moderní aplikace v oknech, možnost práce na virtuálních plochách a také odstranění nabídky šém (nebo chcete-li panelu Charms). Také se očekává přítomnost předinstalované aplikace Cortana, která má do Windows přivést personální asistentku známou z Windows Phone.

  

Systém Windows 8 se dostal do výroby 1. srpna 2012, přičemž tomuto datu předcházely dva milníky – Developer preview vydané v září 2011 a Consumer preview pro širokou veřejnost vypuštěné 29. února 2012. „Nový“ Microsoft pod vedením Satya Nadelly razí cestu rychlejšího rozvrhu vydávání aktualizací a nových verzí systému a podle Mary Jo Foley bude technologické preview Windows Threshold dostupné na přelomu září a října pro všechny zájemce. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Opět po letech se mám z dílny Microsoftu nač těšit. Jen mi stále vrtá hlavou, proč takhle nemohly vypadat Windows 8…

    • Mě zase vrtá hlavou, proč poslouchají bandu nepřizpůsobivý trotlů :-) Mě tedy Win 8 konečně udělaly „na ploše“ pořádek v ikonách, když už si MS při přepnutí rozlišení ani po 30ti letech neumí zapamatovat jejich pozici :-)

    • S tímto problémem se moc nepotkávám. A v nejhorším těch pár ikon přesunu. Já na ploše měl pořádek odjakživa, nepotřebuji k tomu W8.

  2. Ach jo. Microsoft zkazil WP (zrušena agenda, zhoršené úkoly, přehrávač apod) a teď, na základě řvaní pár nepřizpůsobivých hňupů, začne mršit i wokna.

  3. Ano je to tak, moc tomu nerozumím. Jako kdyby rozjeli skvělou myšlenku a nebyli schopni ji dotáhnout do konce. Když se například podívám na stařičký windows mobil 6.5, málo kdo ví, že už tehdy měl systém dlaždice a dokonce interaktivní (dalo se přímo v nich prohlížet sms, maily, hovory atd posunem do stran), ale udělali jich jen pár a pak skončili s vývojem. Ještě, že existovala developerská základna XDA. Dnes vidím jak jde rychle dopředu vývoj a aplikace na WP 8.1, ale W8.1 nijak zvlášť nepostupuje. Myslím tím aplikace přímo od Microsoftu jako pdf reader, kalendář, Skype apod. Kupodivu jsou tyto aplikace lepší ve WP než v W.

  4. Skoro jako by win by vyvíjen pro dvě skupiny uživatelů, liché verze pro konzervativní a sudé pro „pokrokové“ :) nakonec si na své příjde relativně každý a rok co rok kupovat nový systém jsou stejně vyhozené peníze.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).