Domů » Bleskovky » Velká kuřecí loupež: Číňan využil chyby aplikace KFC, nyní mu hrozí vězení

Velká kuřecí loupež: Číňan využil chyby aplikace KFC, nyní mu hrozí vězení

Chuť čerstvě smaženého kuřete obaleného v mouce se směsí 11 bylin a koření je pro některé tak lákavá, že by pro ni šli světa kraj. Pět čínských studentů z Šanghaje si smaženou pochoutku dopřávalo tak moc, až jednou objevili v aplikaci KFC chybu, s níž si mohli objednat prakticky neomezené množství kuřete zdarma.

unsplash kfc 1
Ilustrační obrázek

Když máte ale kuře k jídlu každý den, dříve či později se vám přejí. To se stalo i čínským studentům, s čímž se ale nehodlali jen tak smířit a objevené chyby se rozhodně vzdát nechtěli. V objednávkách proto pokračovali, tentokrát však jídlo nepořizovali pro svou potřebu, ale přeprodávali je dále. Celkově tak firmě Yum! Brands, která vlastní v Číně licenci na značku KFC, vznikla škoda ve výši 31 tisíc amerických dolarů (cca 650 tisíc korun).

unsplash kfc 2
Ilustrační obrázek

Na podvodné objednávky společnost pochopitelně přišla, a studenti tak stanuli před soudem. „Obžalovaní, plně si vědomi chyby, kterou aplikace obsahovala, profitovali na základě jejího zneužívání, čímž se dopustili trestného činu podvodu,“ stojí v dokumentech obvodního soudu Sü-chuej. Soud se s nimi příliš nemazlil – rozsudek jim vyměřil trest odnětí svobody v délce 13–30 měsíců a peněžitý trest od 150 do 900 dolarů (zhruba 3 200–18 900 korun).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. „kuřete zabaleného ve strouhance se směsí 11 bylin a koření“

  Odkdy se kuře v KFC obaluje ve strouhance? :D

  • V Číně je to firma Yum! Brands, která má koupenou licenci na značku KFC – ale není to KFC.

  • Takže ta firma si zaplatila licenci za KFC a pak tam dělá úplně jiné recepty? :D jakej by to mělo smysl?

   Jinak takhle přesně funguje frančíza. Nebo si snad myslíš, že fastfoody u nás provozuje KFC?

  • Co já vím něco jako strouhanka to bejt musí…
   I když sou to vlastně amíci, ti jsou schopni obalovat v kdejakým hnoji, takže já bych typl na „strouhanku“ z kornflejksů… Teda je to už dloooouho co jsem v KFC byl naposledy, ty kornglejksy mi k tomu, co si pamatuju, pasujou nejvíc.
   Na můj vkus na smažený kuře dost velká cena. Je to chuťově dobrý, ale za ty prachy si dám raději jídlo tam, kde mi ho donesou na stůl na taláři, a nebudu ho muset jest rukama z papundeklu, ale normálním příborem z talářku.

  • Co tady řešíte? Slovo ‚strouhanka‘ v tom článku nebylo použito ani jednou. Přečtěte si to znovu…

 2. Slovo strouhanka tam není. Zase jeden blb nečte pořádně ale závěry dělat umí hned….

  • Ale byla tam, to jen Chrobok není schopný ani napsat, že něco opravil.

 3. Tohle se může stát jenom v Číně. Jenom tam je zákazník zodpovědný za chybu v cizí aplikaci, kterou používá.
  Jen tak mimochodem znám člověka, co si přes chybu v dáme jídlo nedávno objednal KFC za 6 tisíc. Jídlo mu bylo dodáno. Díky bohu u podobných chyb eshopů a prodejců stojí u nás zákony za zákazníkem. Jako příklad lze třeba uvést třeba chyby na CZC, kde se ve své době prodávaly Huaweie P9 za 3 tisíce. CZC to dodat nechtělo, ale kdo se soudil, telefony dostal.

  • Pokud si je zákazník vědom chyby a zneužije ji, tak se jedná o podvod i u nás.

  • Zkuste stejnou chybu využít i u nás a budete se divit, že se proti vám zasáhne. Vědomě zneužíváte chyby a obohacujete se na úkor poškozené strany. Dopouštíte se podvodu.

   A co jste uvedl, není pravidlem, že zákony stojí za zákazníkem. Pokud se jedná o zjevný omyl, neznamená to, že dostanete ono zboží a můžete jít s tím třeba k soudu. Ne vždy tam totiž uspějete.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).