Domů » Bleskovky » Véčka ještě nevymřela: LG představilo Wine Smart, průměrný smartphone pro Korejce

Véčka ještě nevymřela: LG představilo Wine Smart, průměrný smartphone pro Korejce

Doba, kdy se mezi mobilními telefony daly najít originální designové skvosty, je již daleko za námi; drtivá většina dnešních smartphonů jsou obdélníkové placky s rozměrnými displeji. Prakticky skončila i éra véčkových telefonů, jedním z mála výrobců, který na tuto oblast ještě zcela nezanevřel, je korejský Samsung, který každý rok alespoň jedno véčko představí – naposledy to byl model W2014. Své první chytré véčko nyní představila i společnost LG.

   

LG Wine Smart je smartphone běžící na operačním systému Android 4.4 KitKat. Vzhledem k jeho konstrukci musela ustoupit úhlopříčka displeje, ta činí 3,5 palce. Bohužel výrobce vsadil na rozlišení 320 × 480 pixelů, což ve výsledku dává předpotopní jemnost 165 ppi. Ani pod kapotou k žádnému zázraku nedochází, procesorem je blíže nespecifikované čtyřjádro s taktem 1,2 GHz podpořené 1 GB operační paměti. Vnitřní paměť má kapacitu 4 GB, existuje však možnost jejího rozšíření.

Snímky tvoří snímač o rozlišení 8 Mpx, čelní kamerka má pouze VGA rozlišení. Konektivita je standardní (Wi-Fi, Bluetooth, microUSB, GPS, FM rádio), potěší podpora sítí LTE. Baterie má kapacitu 1 700 mAh a bude možné ji vyměnit. Celkové rozměry zařízení v zavřeném stavu činí 118,6 × 59,4 × 16,9 mm, hmotnost je 140,8 gramů. Operační systém bude vylepšen o funkce pro seniory, například bude umět zaslat nouzové oznámení na vybrané číslo v případě, že je telefon delší dobu nepoužíván.

  

LG Wine Smart bude v černé a bílé barvě, cena prozatím nebyla prozrazena, dá se však předpokládat, že se tento model nedostane za korejské hranice.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).