Domů » Bleskovky » Rok starý iPhone 6s vs. Galaxy Note7 v testu rychlosti: Kdo s koho?

Rok starý iPhone 6s vs. Galaxy Note7 v testu rychlosti: Kdo s koho?

Dva velcí rivalové, jihokorejská společnost Samsung a cupertinský gigant Apple, se na bitevním poli mobilních telefonů utkali už nesčetněkrát. Jinak tomu není ani krátce po vydání topmodelu Galaxy Note7, který, spolu s rok starým iPhonem 6s otestovali na YouTube kanále PhoneBuff.

Tvůrci videa podrobili oba dva telefony testem rychlosti spuštěním 14 náročných i méně náročných aplikací a her, a to rovnou ve dvou kolech. První kolo slouží pro ukázku rychlosti spouštění aplikací, přičemž kolo druhé se spíše zaměřuje na multitasking a schopnost telefonu udržet si v paměti RAM „při životě“ co nejvíce aplikací.

Samsung Galaxy Note7 vs. iPhone 6s
Samsung Galaxy Note7 vs. iPhone 6s

Připomeňme, že rok starý iPhone 6s se svým dvoujádrovým procesorem A9 a 2GB operační pamětí je oproti Galaxy Note7 spíše k smíchu. Nový model od Samsungu dostal do vínku 64bitový Snapdragon 820 se čtyřmi jádry a 4GB paměť RAM. Zcela jinak však na tom může být verze s osmijádrovým procesorem Exynos 8890, která se bude prodávat u nás.

I přes papírové nedostatky si telefon od Applu dokázal s nejnovějším modelem od Samsungu hravě poradit. iPhone obě kola vyhrál, přičemž do cíle se dostal za 1 minutu a 51 sekund. Galaxy Note7 se do cíle dostal za 2 minuty a 49 sekund.

Galaxy Note 7 vs iPhone 6S Speed Test

Špatnou optimalizaci systému Android a nenasytnou uživatelskou nadstavbu TouchWiz potvrdil i redaktor webu XDA Eric Hulse. Podle něj je Galaxy Note7 oproti svým konkurentům (HTC 10 a OnePlus 3) „pomalejší při každé činnosti“. Na obrázcích níže můžete vidět dobu spouštění Chromu, Gmailu, obchodu Google Play a aplikace Hangouts v porovnání s rivaly HTC 10 a OnePlus 3. Hůře je na tom prý i klávesnice, které jednoduše nějaký ten čas trvá, než se objeví.

První majitelé navíc hlásí problémy s teplotou zařízení – při poslouchání hudby nebo prohlížení videí na Youtube dosahuje telefon teploty blízké 40 °C v případě, že je telefon na sítích LTE. Při těchto teplotách následně dochází k podtaktování procesoru a výkon Galaxy Note7 klesá.

Note-vs-OP3_1

Navzdory všem testům a komentářům ze serveru XDA obdržel phablet v testu výkonnosti od serveru The Verge známku 9 z 10. Potvrzuje se, že výkon a specifikace nejsou všechno a velký podíl v používání mobilního zařízení má i optimalizace. Doufejme tedy, že si Samsung reputaci u Galaxy Note7 napraví jednou z dalších aktualizací systému a optimalizace bude alespoň na stejné úrovni, jako v případě Galaxy S7 & Galaxy S7 edge, které patří mezi jedny z nejrychlejších smartphonů s Androidem.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
157 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments