Vánoční provoz v síti O2: Nejvíce se posílaly textové a MMS zprávy

Se svou statistikou provozu v síti se pochlubil také operátor O2. Během štědrovečerního pondělí 24. prosince 2012 odeslali zákazníci O2 o milion textových zpráv SMS více než loni, a to celkem 25,2 milionu. „Nejvíce SMS přenesla naše síť před obědem mezi 11. a 12. hodinou, kdy bylo odbaveno přes 2,3 milionu SMS zpráv. Úplně nejvíc jich pak bylo odesláno v minutě 11.15, kdy jich naše SMS centra přenesla 42 041,“ uvedl Hany Farghali, tiskový mluvčí společnosti Telefónica Czech Republic.

  

Kromě textových zpráv si lidé během Vánoc také poměrně hodně volali. Mobilní síť O2 tak během jediného svátečního dne spojila více než 14,7 milionu hovorů. Pro srovnání – Vodafone spojil 7,3 milionu hovorů (kompletní statistika) a T-Mobile 16,3 milionu.

  • Na Štědrý den spojila mobilní síť O2 téměř 15 milionu hovorů
  • SMS centrum zajistilo odeslání více než 25 milionu textových zpráv
  • Počet SMS stoupl meziročně o milion

Také MMS zažívají o svátcích špičku, byť se jejich počty pohybují o dva řády níže než v případě hovorů i SMS. Celkem tak síť O2 na Štědrý den přenesla doposud rekordních bezmála 333 tisíc multimediálních zpráv, což je zhruba poloviční nárůst oproti loňsku. Špička byla stejně jako v případě SMS v čase mezi 11. a 12. hod., to bylo posláno 28 286 MMS. Největší počet přenesených MMS bylo zaznamenáno v čase 9:56 (celkem 616).

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku