Domů » Bleskovky » Vánoční nadílka z Kanady: BlackBerry Passport v bílé a červené barvě (aktualizováno)

Vánoční nadílka z Kanady: BlackBerry Passport v bílé a červené barvě (aktualizováno)

Pokud se vám zalíbila novinka BlackBerry Passport (viz naše recenze), ale černá barva šasi vám připadá už trochu moc konzervativní, z této zprávy budete mít Vánoce, tedy doslova. CEO John Chen se již dříve nechal slyšet, že už existuje bílá verze Passportu, jen ještě není připravena pro distribuci.


Bílá verze je tedy oficiální, z Amazon účtu BlackBerry, kde se Passport rovněž od prvního dne prodával, ale unikla zmínka o odvážnějším červeném modelu. Bílý i červený Passport by měl být na Amazonu dostupný právě před Vánoci, aby stihl nákupní šílenství před svátky. Zatím jsme sice neviděli oficiální fotografie „rudého pasu“, nicméně grafické studio Pootermobile pro všechny nedočkavce připravilo render, který si můžete prohlédnout níže.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Nutno podotknout, že kromě BlackBerry Q5 byly červené ostružiny dosud distribuovány pouze ve formě limitované edice pro vývojáře, je tedy možné, že i červený Passport vyjde v limitované sérii. Vzhledem k tomu, jakou popularitu měla červená vývojářská verze Z10 v BlackBerry komunitě bych ale spíše tipoval, že se Kanaďané rozhodli odvázat a nabídnout lidem kousek extravagance, po které tolik toužili.

Aktualizováno 12. listopadu

BlackBerry sice své červené „žihadlo“ stále ještě oficiálně nepředstavilo, nicméně šéfredaktorovi serveru CrackBerry se podařilo z kódu Amazonu vydolovat brázek červeného Passportu. Jedná se nejspíše o oficiální render, který BlackBerry poskytlo Amazonu, aby prodejce připravil webovou stránku ke spuštění.

Vydolovaný obrázek měl dosti nízké rozlišení, nicméně až na drobný rozdíl v odstínu barvy to vypadá, že předchozí neoficiální render od Pootermobile nebyl vůbec daleko od pravdy. Kromě červeného zadního krytu a klávesnice se tato edice Passportu bude lišit i černou barvou ocelového rámečku a černými pražci mezi řadami kláves. Doufejme, že nás Kanaďané nenechají dlouho čekat a opravdu stihnou dvě nové barevné varianty vydat ještě než zazvoní Ježíšek.

Aktualizováno 15. listopadu: Červený Passport na černý pátek

Ačkoliv jsme očekávali, že červený BlackBerry Passport uvidíme až na Vánoce, CEO společnosti John Chen nově prohlásil, že bude tato speciální edice dostupná již na černý pátek, což je den po dnu díkuvzdání a letos vychází na 27. listopadu.

Pokud si na něj tedy děláte zálusk, hlídejte v tento den pečlivě oficiální stránku BlackBerry na Amazonu, dle Chena bude červená verze BlackBerry Passport vypuštěna (alespoň prozatím) v omezeném počtu.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

9 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Jako kdyby nestačilo, že samotný Passport je dost extravagantní. Ještě ho hodí do červené? To bude ultra nářez! :D Hmm, mám na něj pomyšlení čím dál větší.

 2. yamaco (neregistrovaný)

  Tak tak, máš úplnou pravdu, je to nářez a už si jej v černé barvě druhým týdnem užívám. Mohu jen doporučit.

 3. GreenArrow (neregistrovaný)

  Než červenou bych uvítal nějakou šedou nebo modrou

 4. Rezza (neregistrovaný)

  Jestli bude ten červený vypadat jak na obrázku, tak bude doma druhý Passport ;-).

 5. lofwyr (neregistrovaný)

  V červené krasavec.

 6. J (neregistrovaný)

  Co ta recenze Classicu, kdy uz se dockame? :-)

  • Classic jsme museli bohužel vrátit mnohem dříve než jsme očekávali, takže bohužel nestihl projít plnohodnotným testem ze kterého by se dala napsat recenze. Nicméně pokusím se dát dohromady alespoň své dojmy z používání ve formě článku.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *