Domů » Bleskovky » V Nizozemsku se bude prodávat Galaxy S5 Plus se Snapdragonem 805

V Nizozemsku se bude prodávat Galaxy S5 Plus se Snapdragonem 805

Samsung před několika měsíci v Singapuru začal prodávat vylepšenou verzi modelu Galaxy S5 (recenze), která je osazena novějším procesorem Snapdragon 805 s taktem 2,5 GHz, kterému dělá společnost grafický akcelerátor Adreno 420. Tato vylepšená verze s označením Galaxy S5 Plus se brzy začne prodávat také v Nizozemsku, nicméně zatím nevíme, zda s ní má Samsung nějaké plány i v dalších zemích Evropy.

-

Tento model nabízí také LTE kategorie 6, což v praxi znamená teoretickou rychlost stahování až 225 Mbps. Ostatní hardwarové parametry zůstaly stejné, tzn. displej má úhlopříčku 5,1″ a full HD rozlišení. V Jižní Koreji se rovněž prodává Galaxy S5 LTE-A, který se pyšní 5,1″ panelem s Quad HD rozlišením (více informací).

- - -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. lukass71 (neregistrovaný)

  Kolik vlajkovych lodi tato firma jeste chysta lol. Ten, kdo si koupil S5, si ted musi pripadat jako uplny blbec.

  • Tady se jasně ukazuje, jak obrovská výhoda je mít vše pod jednou střechou (OS i HW, kdy jsi prostě pánem vývoje). Letošní hiend by měl mít ekvivalent k Snapdragonu 805, co si budeme nalhávat, 801 patří do vyšší středního (aneb loňsky hiend navyšší frekvenci). A také Android L příp QHD displej. A teď takový Samsung, který má periodu na jaře neměl k dispozici ani nový OS, ani SoC, ani displeje. No tak představil chudinku (S5), kterou zmateně a potichu vylepšuje a aby to nevypadalo tak blbě, dělá to po jednotlivých trzích, aby to globálně nevypadalo tak blbě.

   Zatímco např. Apple si pěkně na den D udělá release OS, má novou SoC a má ještě výhodu v tom, že si i definuje segment (iOS zařízení).

   Samsung&spol jsou v Bermudském trojúhelníku OS-SoC-segment. Letos z toho vychází vítězně LG, vloni Samsung, Sony pro jistotu chrlí oficiálně častěji.

  • Resp. Samsungu se daří reparát v Note 4. Kde to zase ale podělá TouchWizem (potlačení Android L). Nicméně Note 4 + CM12 bude králem letošních modelů. Někdy příští rok…

 2. Martin (neregistrovaný)

  Nevidím v tom žádný problém, vývoj jde dopředu. UNI nezáviď, však si každý může dělat co chce.

  • To jsem úplně nepochopil (mimochodem, je zde tlačítko REAGOVAT), co by mělo být předmětem závisti?

  • UNI nesnaž sa samsung fans sa teší a platí aj 5x do roka a že je iPhone drahý ?

   pamätám jednu fínsku firmu , robila to isté každý týždeň telefón o tom istom , bez podpory , bez duše

   už robí len tie duše – menovkyňa

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).