Domů » Bleskovky » V Microsoft Store se krátce objevily progresivní webové aplikace YouTube a Uber

V Microsoft Store se krátce objevily progresivní webové aplikace YouTube a Uber

Dostane se někdy do Microsoft Store oficiální aplikace YouTube či jiná služba od Google? Zatím to tak nevypadá, avšak s podporou progresivních webových aplikací ve Windows 10 není nic nemožné.

V minulém týdnu bylo možné aplikace YouTube PWA nebo Uber PWA z Microsoft Store stáhnout a provozovat; bohužel za nimi nestály oficiální provozovatelé služeb, ale vývojářské studio Pladoo Interactive v rámci iniciativy Windows Revival Project. Minimálně aplikace YouTube fungovala poměrně spolehlivě; aby také ne, jednalo se pouze o webovou stránku spuštěnou v samostatném okně. Microsoft nicméně jak YouTube, tak Uber v minulých dnech ze Store odstranil.

Twitter a Trivago jdou příkladem

Podporu progresivních aplikací nicméně využívají další subjekty. Ukázkovým příkladem je například Twitter, který svoji postupně vylepšuje, v posledních updatech do ní přidal podporu systémových notifikací a také „jump listu“ při připnutí aplikace do hlavního panelu.

Svoji progresivní aplikaci také vydal porovnávač cen ubytování Trivago, jeho aplikace funguje nejen na počítačových, ale i na mobilních Windows.

trivago
trivago
Autor: ‪trivago N.V.‬
Cena: Kostenlos

Dá se předpokládat, že progresivních aplikací bude v Microsoft Store přibývat, ať už přímo od provozovatelů služeb, či těch, které do obchodu doplnil sám Microsoft. Kdo ví, možná se někdy dočkáme i oficiálních aplikací již zmíněných služeb YouTube a Uber.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments