Domů » Bleskovky » V Indonésii se objevil Samsung Galaxy S4 se systémem Tizen 3.0

V Indonésii se objevil Samsung Galaxy S4 se systémem Tizen 3.0

Systému Tizen se nevěnuje příliš pozornosti, hlavně proto, že s ním není komerčně dostupné žádné zařízení. Historie Tizenu začala před řadou let, když si Nokia a Intel řekly, že budou pracovat na novém mobilní systému založeném na Linuxu. Nokia vyprodukovala Maemo a Intel vytvořil Moblin. Společnosti se rozhodly spojit své síly a tak vzniklo MeeGo. Nokia v roce 2010 dostala nové vedení a to se rozhodlo ukončit projekt MeeGo. Na místo finského výrobce po boku Intelu nastoupil Samsung a rozhodl se systém přejmenovat na Tizen a vzal vývoj do svých rukou.

   

V současné době existuje ve verzi 2.0 a třetí verze je plánovaná na začátek roku 2014. Vypadá to, že se systém do té doby dočká řady zásadních změn v uživatelském rozhraní. Server Tizen Indonesia dostal do rukou Samsung Galaxy S4, který běží na Tizenu 3.0 a zveřejnili několik fotografií zařízení. Na první pohled vypadá uživatelské rozhraní uhlazenějším dojmem než TouchWiz na smartphonech Galaxy. Samsung původně plánoval představení zařízení se systémem Tizen na jaro letošního roku, došlo však k odkladu na podzim a teď to vypadá, že se dočkáme nejspíše až v průběhu roku 2014. Svým způsobem ho Samsung buduje jako pojistku, kdyby se Google rozhodl vzít Android jiným směrem, než korejský gigant chce.

Stefan Constantinescu si všiml podobnosti ikony zpráv z Tizenu 3.0 se systémem Widnows Phone

David Podzimek

5 komentářů

  1. Ten systém nevypadá nijak jinak, než jako gigantická čórka jiných systémů…

  2. Vojta (neregistrovaný)

    No, když jsem uviděl prvnil obrázek, říkal jsem si co se dočtu o WP :) a ono je to úplně něco jiného.

  3. Ty screeny vypadají graficky povedeně. Což je s podivem, protože pojem „líbivé grafické prostředí“ Korejcům nic neříká :D

    Ale bál bych se, jak to vypadá pod povrchem…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).