Domů » Bleskovky » V Dying Light 2 se budete potýkat s následky zombie apokalypsy. Známe datum vydání

V Dying Light 2 se budete potýkat s následky zombie apokalypsy. Známe datum vydání

Po mnohaměsíčním půstu se fanoušci zombie akce Dying Light dočkali vydatnější nálože informací o dlouho očekávaném pokračování, které nově nese podtitul Stay Human. Více než sedm minut čerstvých záběrů z hraní se zaměřuje na jednotlivé lidské frakce, krvelačné nemrtvé či vylepšený soubojový a pohybový systém. Zároveň jsme se dozvěděli přesné datum vydání – tvůrci chtějí stihnout letošní předvánoční sezonu a hra se tak na pultech obchodů objeví 7. prosince.

dying light 2 4

Po stopách zamlžené minulosti

V Dying Light 2 se zhostíte role Aidena Caldwella, který se snaží odhalit zamlženou část své minulosti. Pátrání po událostech z dětství jej zavede až do Města – patrně poslední bašty lidstva, v níž usilují o moc tři frakce. Přeživší se pyšní schopností adaptovat se za jakýchkoliv okolností, Peacekeepeři jsou loajální vojáci, kteří ostatním vnucují vlastní pohled na zákon a pořádek. Poslední skupinou jsou Renegádi, bývalí vězni sloužící nelítostnému Colonelovi.

Dying Light 2 Stay Human - Official Gameplay Trailer

Jednotlivým frakcím budete moci pomáhat či škodit, čímž získáte možnost ovlivnit rozložení sil ve Městě v závislosti na vašich osobních potřebách. V každé frakci se nicméně nacházejí komplexně napsané postavy, které vám v závislosti na vašich rozhodnutích mohou nejen pomoci, ale rovněž vrazit kudlu do zad.

Přepracovaný soubojový systém

Do cesty se vám však postaví také všemožní bandité a kriminálníci, kteří na nabídku spojenectví rozhodně nepřistoupí, takže se o slovo přihlásí přepracovaný soubojový systém, který by měl působit především zábavně a plynule, byť se dle slov tvůrců rovněž vyplatí o něco taktičtější přístup.

Po setmění raději nohy na ramena

Ovšem zatímco za bílého dne se ulicemi města potulují především bandité, po setmění se kompletně mění pravidla hry a o slovo se hlásí krvelačné zombie všemožných tvarů a schopností. Vývojáři přitom slibují, že některým typům nemrtvých se budete chtít vyhnout pořádným obloukem. Posloužit by k tomu měl robustní parkurový systém, díky němuž se hlavní hrdina může elegantně pohybovat po střechách domů a naplno využít vertikality otevřeného světa.

Tip: Rozdávání her zdarma stojí nemalé peníze. Kolik za vás Epic platí?

Vývojáři však hráče k nočním výpravám lákají. Opuštěná hnízda, ve kterých nemrtví přebývají během dne, by totiž měla ukrývat hodnotnou kořist.

Dying Light 2 Stay Human vychází 7. prosince na PC, Xbox One, PS4, Xbox Series X/S a PS5.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).