Domů » Bleskovky » V ČR má přístup k tabletu 24 % internetové populace, většina z nich je školou povinná

V ČR má přístup k tabletu 24 % internetové populace, většina z nich je školou povinná

V České republice podle nového výzkumu společnosti Seznam.cz má k tabletu přístup 24 procent internetové populace. Téměř 50 % z těch, kteří uvedli, že tablet nemají, jej považují za zbytečný a 11 % neví, k čemu by ho využívali. Tabletový boom přitom odstartoval už v lednu 2010, kdy společnost Apple představila svůj iPad, který dnes podle statistik vlastní každý čtvrtý Američan.

Češi jsou však při nákupu tohoto druhu elektroniky zdrženlivější. Pro 25 % dotázaných, kteří tablet dosud nemají, je příliš drahý a pro 1 % složitý. A jak jste na tom vy? Používáte tablet jako každodenního pomocníka nebo se raději spoléháte jen na svůj chytrý telefon?

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. Já nevím, no nikdy jsem moc nepochopil pravý význam tabletu, pro mě je to prostě přerostlý, ale hodně přerostlý mobil, páč nevim co tablet umí víc než mobil.

  • Já se přiznám, že se pro mě tablet stal „must-have“ věcí. Používám jej hlavně při cestování, kdy jsem líny z kufru vytahovat notebook a většinu úkonů obsloužím právě na tabletu. Je ale pravda, že jsem se ke koupi dlouho dokopával, ale teď rozhodně nelituji a tablet je pro mě skvělým pomocníkem pro práci i zábavu.

  • Jirko, ved iPad 1.generacie si mal medzi prvymi, ci sa mylim?

  • Já po dvou iPadech naopak zjistil, že tablet už nikdy. Nějak jsem nenašel tu hranici, kdy na cestě už nechat telefon v kapse a vytáhnout iPad. Mě na cestách bohatě stačí telefon, doma PC a mám vystaraný.

 2. Jirka (neregistrovaný)

  Tak já už tablet vlastním zhruba 2 roky a maximální spokojenost. Velký PC už témeř ani nezapínám. Největší výhoda je že to ležǐ celej den na stole a je hned připravený k použití. Stačí jednou za 2-3 dny hodit na noc na nabíječku. Mám iPad 2 a zatím výměnu neplánuju. Zatím mě zaujal jenom iPad mini tak možná až se oběví s retinou.

 3. Emaily, socialne siete, videa, filmy ,hry ci knihy na to vsetko uz vyhradne pouzivam len tablet. Notas mam na tvorenie dokumentov, editaciu fotiek a pisanie dlhych textov (sa musim priznat, ze na iPade tych preklepov urobim ovela viac nez na notase ci PC).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).