Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » V ČR má přístup k tabletu 24 % internetové populace, většina z nich je školou povinná

V ČR má přístup k tabletu 24 % internetové populace, většina z nich je školou povinná

V České republice podle nového výzkumu společnosti Seznam.cz má k tabletu přístup 24 procent internetové populace. Téměř 50 % z těch, kteří uvedli, že tablet nemají, jej považují za zbytečný a 11 % neví, k čemu by ho využívali. Tabletový boom přitom odstartoval už v lednu 2010, kdy společnost Apple představila svůj iPad, který dnes podle statistik vlastní každý čtvrtý Američan.

Češi jsou však při nákupu tohoto druhu elektroniky zdrženlivější. Pro 25 % dotázaných, kteří tablet dosud nemají, je příliš drahý a pro 1 % složitý. A jak jste na tom vy? Používáte tablet jako každodenního pomocníka nebo se raději spoléháte jen na svůj chytrý telefon?

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. Ip Man (neregistrovaný)

  Já nevím, no nikdy jsem moc nepochopil pravý význam tabletu, pro mě je to prostě přerostlý, ale hodně přerostlý mobil, páč nevim co tablet umí víc než mobil.

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   Já se přiznám, že se pro mě tablet stal „must-have“ věcí. Používám jej hlavně při cestování, kdy jsem líny z kufru vytahovat notebook a většinu úkonů obsloužím právě na tabletu. Je ale pravda, že jsem se ke koupi dlouho dokopával, ale teď rozhodně nelituji a tablet je pro mě skvělým pomocníkem pro práci i zábavu.

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   Jirko, ved iPad 1.generacie si mal medzi prvymi, ci sa mylim?

  • GreenArrow (neregistrovaný)

   Já po dvou iPadech naopak zjistil, že tablet už nikdy. Nějak jsem nenašel tu hranici, kdy na cestě už nechat telefon v kapse a vytáhnout iPad. Mě na cestách bohatě stačí telefon, doma PC a mám vystaraný.

 2. Jirka (neregistrovaný)

  Tak já už tablet vlastním zhruba 2 roky a maximální spokojenost. Velký PC už témeř ani nezapínám. Největší výhoda je že to ležǐ celej den na stole a je hned připravený k použití. Stačí jednou za 2-3 dny hodit na noc na nabíječku. Mám iPad 2 a zatím výměnu neplánuju. Zatím mě zaujal jenom iPad mini tak možná až se oběví s retinou.

 3. biscuit84 (neregistrovaný)

  Emaily, socialne siete, videa, filmy ,hry ci knihy na to vsetko uz vyhradne pouzivam len tablet. Notas mam na tvorenie dokumentov, editaciu fotiek a pisanie dlhych textov (sa musim priznat, ze na iPade tych preklepov urobim ovela viac nez na notase ci PC).

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel