Domů » Bleskovky » V Číně bude od 11. dubna dostupný dvousimkový Samsung Galaxy S5

V Číně bude od 11. dubna dostupný dvousimkový Samsung Galaxy S5

Z nadpisu by se mohlo zdát, že některý z čínských výrobců zase drze okopíroval design a funkce Samsungu Galaxy S5 a k tomu přidal podporu pro dvě SIM karty. Naštěstí tomu tak není a jihokorejský výrobce na tamní trh uvede model s označením G9009D, pod kterým najdeme právě dvousimkový Galaxy S5 určený speciálně pro operátora China Telecom. Primární SIM modul podporuje CDMA2000 sítě, sekundární pak GSM.

Zahájení prodeje je naplánováno na 11. dubna, kdy má premiéru také globální varianta Samsungu Galaxy S5. Cena za tuto verzi je v přepočtu zhruba 17 000 Kč včetně DPH (5 299 CNY). Po stránce vzhledu jsou oba modely identické, tedy až na přítomnost druhého slotu na SIM kartu a nepatrně vyšší hmotnosti (+ 1,5 gramu).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

 1. Josef (neregistrovaný)

  A u nás předpokládám zase nic. Z toho je mi zle…

 2. pavlik.mracek

  Nejde mi na rozum, proč jsou všechny dual-SIM verze dělány hlavně pro Čínu?

  V čem jsou tamní uživatelé tak speciální, že zrovna oni takovou verzi potřebují a my ne?

  A když už ji stejně vytvořili pro tamní trh, tak byl by takový problém to prostě začít prodávat i u nás? Místo v telefonu na druhý slot evidentně je…

 3. Honza (neregistrovaný)

  Pavlik: V čem je čínský trh speciální? Opravdu nevíte?

  Je jich miliarda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).