Domů » Bleskovky » V Číně a Hong Kongu začal být kvůli protestům blokován také Instagram

V Číně a Hong Kongu začal být kvůli protestům blokován také Instagram

Zprávy z Hong Kongu a Číny obecně tvrdí, že se do hledáčku tamní vlády dostala také obrázková sociální síť Instagram, která je nyní blokována. Blokace této služby je reakcí na zprávy a obrázky, které informují o právě probíhajících politických protestech ve městě.

Další sociální sítě, jako třeba Facebook nebo Twitter, ale i lokální Weibo, jsou blokovány nebo minimálně filtrovány již delší dobu a jakékoli zprávy a příspěvky obsahující slovo OCCUPY v jakékoli podobě, se za vládním firewallem nezobrazí. Přes veškerou snahu o blokace se jedná o nemožnost přijímat tyto informace, ale jejich odesílání a zveřejňování se místním uživatelům daří, a tak se na internetu objevují stovky postů a fotografií s hashtagy #OccupyCentral nebo #OccupyHK, které dávají do světa jasné informace, jak tamní situace vypadá.

 

Vláda se blokací snaží zabránit ještě většímu šíření protestů. Mimo místa kontrolovaná čínskou vládou ovšem tyto zprávy ukazují aktuální dění a dávají jasně najevo, jak celá situace vypadá. Protesty v Hong Kongu vypukly z demonstrací za zachování demokracie v areálu místní vlády, ke kterým se v minulých dnech připojili další desetitisíce lidí. V sobotu proti nim zasáhla policie a boje s ní si vyžádaly už několik desítek zraněných a zatknutých demonstrantů.

Ivan Stloukal

5 komentářů

 1. Fore (neregistrovaný)

  Co na to říct, komunisti prostě byly, jsou a budou k*rvy.

  • lerion (neregistrovaný)

   Dost hloupý názor… Komunisty no nebude…

  • rtr (neregistrovaný)

   Bude to represivnim rezimem schovavajicim se za plastik komunismu.

  • a čím to tedy bude? soudruzi se demograticky dohodli, že to típnou?:)

 2. V pořádku, pořádek musí být.

  Nám trvalo 45let než jste se zbavili diktatury, holt si to ťamani musí zařídit stejně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).