Domů » Bleskovky » V centrále YouTube se střílelo. Útočnice nesouhlasila s filtrováním obsahu

V centrále YouTube se střílelo. Útočnice nesouhlasila s filtrováním obsahu

Do kalifornského ústředí YouTube vnikla ozbrojená žena, postřelila tři lidi a poté sama sebe sprovodila ze světa. Policie musela evakuovat stovky zaměstnanců, jedna z postřelených osob má vážná zranění, jeden muž je dokonce v kritickém stavu.

Policie již střelkyni identifikovala, jednalo se o devětatřicetiletou sportovkyni, veganku a aktivistku za práva zvířat ze San Diega. Na YouTube měla kanál věnující se cvičení, avšak v několika posledních videích se nevybíravě pouštěla do zásad YouTube ohledně filtrování obsahu a jeho monetizace. Podle útočnice na YouTube neexistuje rovnocenná příležitost k růstu, sledovanost uživatelských videí poroste jen v případě, pokud o to budou stát sami provozovatelé webu. Střelkyně tento fakt popisovala jako diktaturu, a dokonce citovala slova Adolfa Hitlera o tom, že lidé snáze uvěří velkým, jednoduchým a často opakovaným lžím.

Podpora od technologických gigantů

Šéf Google Sundar Pichai označil její akt za nepředstavitelnou tragédii a v hromadném emailu vyzval k podpoře obětí a jejich rodin. Podporu také vyjádřili šéfové velkých technologických firem na svých twitterových účtech, přidal se i sám prezident USA Donald Trump

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Kolik lidí ještě zemře,než to donutí zákonodárce v USA aspon zpřísnit zákon o držení zbraní?Jenom se o tom kecá,jak někoho odpráskne nějaký magor a pak je zase klid

  • Pokud si myslis, ze zprisneni zakona o drzeni zbrani toto vyresi, tak jenom opet potvrzujes svou povest mistniho naivky.

  • Fun fact. Velká Británie má jeden z nejpřísnějších zákazů držení zbraní vůbec, přesto Londýn nedávno předehnal New York v počtu vražd střelnou zbraní. Takže asi tolik k tomu zákazu zbraní…

  • Čee… tak neviem ale nejedna sa o stat ale o mesto. Koľko skol bolo vystrielanych v porovnaní usa a hocijaký stat. Ale samozrejme ide aj o hodnoty ktoré v state su propagovane a v usa je hodnota peňazí nad ludsky život. Bohužiaľ tento trend sa rozpína do celého sveta. Preto tam ludom hrabe vo veľkej miere + ľahký prístup ku zbraniam… Nevravím že na čiernom trhu si nejakú nekúpiš ale koľko ľudí ma prístup takým veciam. Tým že je to v usa tak jednoduché, je tam aj taký počet vrazd strelnou zbraňou. A co sa tiká london vs new york tak týka sa to jedného mesiaca… Ďalší mesiac to bude zas opačne.

  • tomas, Plácáš nesmysly. Anglie má prakticky gun ban. I za nůž a nebo šroubovák máš po ptákách. Stejně tak tvoje tvrzení, že v USA je lehké sehnat zbraň je lež. V Kalifornii nepovolili nošení zbraně na sebeobranu ani člověku, kterému bylo prokazatelně vyhrožováno smrtí. Nebyl to prý dostatečný důvod. Mají tam jedny z nejpřísnějších zákonu o zbraních v USA.

  • tomasi, opet dalsi prispevek, a opet dalsi kravina. Drtiva vetsina zlocinu spachanych se zbrani v ruce je spachana nelegalne drzenou zbrani. No a ban zbrani znamena asi tolik, jako kdyz liska vbehne do kurniku. Nedelam si iluze, ze bys mel dostatek intelektu ten primer pochopit, ale mozna ti to nekdo vysvetli.

  • Petr2 (neregistrovaný)
   Více než před hodinou Jirka níže stejné.
   Ty to máš takto rád?
   Napiš mi o tom Tvém kurníku více.
   Děkuji a nezapomínej na Jindru, když už si píšeme, ať jsme si blíž.

  • Marku, když ten človek bude chtít a takový čin vykonat, tak si tu zbran sežene, bez ohledu na zákon o zbraních, bez ohledu jestli má nebo nemá zbrojní průkaz.

  • Marku, máš v tom docela zmatek. V USA platí federální a státní zákony o zbraních. Ty federální mají přísnější podmínky na spolehlivost než třeba v ČR a jsou nadřazeny zákonům jednotlivých států. Bohužel mají problém s komunikací federální/místní úřady… Každý jednotlivý stát si pak zákony o zbraních řeší sám. Ano jsou státy, kde je povolené i veřejné nošení zbraně na sebeobranu, jsou státy kde je povolené pouze skryté nošení a jsou státy kde je nošení zbraně na sebeobranu úplně zakázané. Paradoxem je, že v tomhle konkrétním případě se střílelo v Kalifornii a ta má jedny z nejpřísnějších zákonu o zbraních. Povolení k nošení zbraně tam nedostal ani poměrně známy moderátor a novinář, kterému bylo vyhrožováno zavražděním. Dle úřadu to nebyl dostatečný důvod k povolení nošení zbraně za účelem obrany jeho života.

 2. Marek Studnicka

  Nejsem žádný Naivka,nechápu tyhle výpady,ale pochybuji o tom,že se rozhodnou držení zbraně ůplně zakázat či zpřísnit podmínky

 3. Aha veganka, kdyby si občas dala kus steaku k obědu tak jí nerupne v kouli…….

 4. Samozrejme, ze prisnejsi zakon o drzeni zbrani veci zmeni k lepsimu.. jen je proste naivni ocekavat, ze to se stane ze dne na den, nekolik let az desetileti urcite. Bohuzel ani to se v USA v dohledne dobe nestane, aneb staci se kouknout jak silny vliv NRA ma.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).