V centrále YouTube se střílelo. Útočnice nesouhlasila s filtrováním obsahu

Do kalifornského ústředí YouTube vnikla ozbrojená žena, postřelila tři lidi a poté sama sebe sprovodila ze světa. Policie musela evakuovat stovky zaměstnanců, jedna z postřelených osob má vážná zranění, jeden muž je dokonce v kritickém stavu.

Policie již střelkyni identifikovala, jednalo se o devětatřicetiletou sportovkyni, veganku a aktivistku za práva zvířat ze San Diega. Na YouTube měla kanál věnující se cvičení, avšak v několika posledních videích se nevybíravě pouštěla do zásad YouTube ohledně filtrování obsahu a jeho monetizace. Podle útočnice na YouTube neexistuje rovnocenná příležitost k růstu, sledovanost uživatelských videí poroste jen v případě, pokud o to budou stát sami provozovatelé webu. Střelkyně tento fakt popisovala jako diktaturu, a dokonce citovala slova Adolfa Hitlera o tom, že lidé snáze uvěří velkým, jednoduchým a často opakovaným lžím.

Podpora od technologických gigantů

Šéf Google Sundar Pichai označil její akt za nepředstavitelnou tragédii a v hromadném emailu vyzval k podpoře obětí a jejich rodin. Podporu také vyjádřili šéfové velkých technologických firem na svých twitterových účtech, přidal se i sám prezident USA Donald Trump

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/981287536520847360

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku