Uživatelé Windows Phone 8 hlásí problémy s baterií a náhodnými restarty

Od začátku listopadu jsou na trhu k mání zařízení s novým operačním systémem Windows Phone 8. Ten s sebou přináší celou řadu nových funkcí a vylepšení. Jak se ale zdá, nevyhnul se ani některým nepříjemným problémům, které se týkají telefonů obou zatím prodávaných značek, HTC i Nokie.

 

Uživatelé v internetových diskuzích si totiž hojně stěžují na náhodné restarty, které používání jejich zařízení provázejí. Stejnou zkušenost prý zaznamenali také redaktoři serveru The Verge. Nám se při testování telefonů HTC 8X a 8S podobná událost nestala, 8X jsme testovali zhruba 3 týdny, model 8S jen několik dnů, protože jsme ještě neměli k dispozici finální vzorek.

Majitelé modelu Nokia Lumia 920 si navíc stěžují na příliš krátkou výdrž vestavěného akumulátoru. Ta se dá sice prodloužit například vypnutím funkce „Přiblížit a odeslat“ (NFC), přesto však výsledek není nijak potěšující.

Obě společnosti, Nokia i HTC, se k problémům vyjádřily v podobném duchu, tedy že o nich vědí a snaží se je ve spolupráci s Microsoftem co nejdříve vyřešit. Doufejme tedy, že to nebude trvat příliš dlouho.

Zdroj: TheVerge

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku