Domů » Bleskovky » PoGo: Uživatelé mobilních Windows mohou (neoficiálně) lovit Pokémony

PoGo: Uživatelé mobilních Windows mohou (neoficiálně) lovit Pokémony

Hra Pokémon GO vyhnala lidi do ulic, ovšem doma zůstávají majitelé smartphonů s mobilními Windows, na které tento fenomén nevyšel. Není však nutné házet Lumie do žita, neboť se právě objevila první neoficiální, avšak funkční aplikace třetí strany, se kterou Pokémony lovit lze. Jmenuje se POGO-UWP.

Aplikace z dílen ST-Apps je zatím ve fázi rané beta verze, takže zatím postrádá mnohé funkce, jako podporu rozšířené reality či 3D modely. V aplikaci si bohužel nelze založit účet, a ani není možné si ji stáhnout z Windows Store, takže je instalace poměrně obtížná.

  • Nejprve je nutné vytvořit si trenérský klub, ať už v aplikaci pro Android a iOS nebo na těchto stránkách.
  • Poté je zapotřebí přihlásit se do oficiální aplikace pro Android nebo iOS, pokud žádné takové zařízení nemáte, je možné využít emulátoru, např. populárního Bluestacks
  • V aplikaci si vyberete startovního Pokémona (např. Pikachu) a z aplikace se odhlásíte kliknutím na ikonu Pokeballu (v Bluestacks na křížek)
  • Nyní je zapotřebí do počítače stáhnout následující soubory ze serveru GitHub a nahrát je do telefonu s Windows 10 Mobile – hra ve formátu APPX, certifikát
  • nastavení – pro vývojáře je nutné nastavit nahrávání aplikací bokem
  • V mobilním průzkumníku otevřít složku se soubory, nainstalovat nejprve certifikát, poté samotnou hru
  • Tu by pak mělo jít spustit, přihlásit se a hrát

Pokud tento postup selže, je možné použít k instalaci hry Portál zařízení, ten se aktivuje v nastavení – pro vývojáře

  • Získanou IP adresu pak zadáte do webového prohlížeče, v němž se otevře portál
  • V něm na záložce Apps kliknete na Instal Apps – Add package a postupně nainstalujete následující tři soubory, které si před tím stáhnete do počítače –  #1 – #2 – #3, nejprve PokemonGo-UWP_1.0.3.0_ARM_Debug.appx
  • Poté stačí kliknout na Go beneath Deploy a tím odeslat soubory do telefonu 

Upozorňujeme, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout. Jedná se o neoficiální aplikaci, jejíž vývoj je na počátku, a tak počítejte s mnoha chybami a pády.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments