Domů » Bleskovky » Úžasná podívaná: takhle vypadá světelná show vytvořená téměř 1400 drony

Úžasná podívaná: takhle vypadá světelná show vytvořená téměř 1400 drony

EHANG, čínská společnost zabývající se výrobou a prodejem dronů, nedávno pokořila dosavadní rekord Intelu se svými 1374 drony, které vytvořily na obloze nádhernou světelnou podívanou. Dosavadní rekord, jak již bylo zmíněno, držela společnost Intel s celkovým počtem 1218 dronů.

Zkoušky pro pokoření rekordu probíhaly celkem poklidně a bez problémů, ostrý provoz však už tak bezproblémový nebyl. Hlavní příčinou byla především rušení, která vysílala zařízení ostatních uživatelů, to některé z dronů vyřadilo z provozu a u některých dokonce došlo k jejich pádu. Společnost se do Knihy rekordů zapsala díky zkušebnímu letu, který trval celkově 13 minut a během kterého byly drony rozprostřeny na vzdálenosti přes jeden kilometr.

Během skutečného živého vystoupení v průběhu dne se věci příliš nezměnily. Generální ředitel společnosti Shi Zheyuan byl několikrát varován, že by mohlo docházet k rušení signálu od publika, což by mohlo být pro drony velkým problémem. Zdá se, že se předpověď nakonec opravdu vyplnila, protože některé drony zlomily formaci a dokonce padaly z oblohy. To způsobilo několik prázdných skvrn v pravopisu. Skutečnou povahu nehody však bude muset ještě společnost vysvětlovat a hájit se. Celá podívaná se odehrávala 260 metrů nad městskou zdí. Podle dat Ministerstva financí byla za tento výkon společnosti vyplacena částka ve výši asi 1,6 milionu dolarů.

Jediným konkurentem, který by mohl tento nový rekord porazit, je opět společnost Intel, která prý údajně do budoucna chystá ještě pompéznější show s celkově 1500 drony k oslavě 50letého výročí. Na průběh akce se můžete podívat na následujícím videu.

西安千架无人机编队飞行表演出岔 部分图案出现乱码-新京报·我们视频

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).