Domů » Bleskovky » Už mají plán: takhle se chystá Apple obejít zákaz prodeje iPhonů v Číně

Už mají plán: takhle se chystá Apple obejít zákaz prodeje iPhonů v Číně

Minulý týden vyhověl soud v Pekingu žalobě společnosti Qualcomm a zakázal prodej všech iPhonů od modelu 6S do X. Cupertinský gigant údajně porušil dva softwarové patenty Qualcommu. Zákázníci z nejlidnatější země světa se však nemusejí bát, Apple již přišel s řešením.

Podle právního názoru producenta iPhonů se totiž situace vyřeší vcelku snadno, totiž pouhou aktualizací softwaru starších modelů iPhone. Tento update by měl přijít velice brzy. Zástupci společnosti Qualcomm tento názor samozřejmě nesdílí a tvrdí, že pouhá softwarová aktualizace problém s patenty nevyřeší.

Chtějí zakázat i prodej iPhone XS a XR

Vedle tohoto sporu běží ještě jeden. Zástupci výrobce (nejen) mikročipů totiž chtějí zakázat také prodej nejnovějších modelů iPhone Xs a iPhone Xr. Tomuto jejich návrhu však ještě soud nevyhověl. Vzhledem k velikosti obou firem se dá očekávat rozsáhlá a dlouhá právní bitva s nejasným výsledkem.

Zástupci společnosti Apple již dříve řekli, že využijí všechny dostupné právní prostředky ke své obraně. Není se čemu divit, čínský trh je pro něj důležitý a každý podobný zákaz se rovná nemalým finančním ztrátám.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

10 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Nasr.at já bych jim to dal sežrat zmetci.

 2. Update je od včerejška venku – iOS 12.1.2

  • martan (neregistrovaný)

   Az na to, ze ten opravuje nieco uplne ine…

   • Martane, smiř se s tím, že když tady něco napíšu, tak to tak je, popřípadě to dává smysl, ptž jsem jeden z mála, který se tady neocitnul náhodou.

    Earlier today, Apple released iOS 12.1.2 with bug fixes for eSIM as well as to address the patents involved in its Qualcomm legal battle. In a statement to Reuters, however, Qualcomm says that Apple “continues to flout the legal system by violating injunctions,” despite today’s iOS update.

    [odkaz]

   • JP23: ty si riadne seres do huby :D Si taky doveryhodny s tvojimi informaciami ako uni :D Naposledy si sa tu odstrelil s applovskym casopriestorom ??

   • JP23: Myslíš, že když neumí číst v logu, umí číst v komentářích?

   • TomasSX1: Pokud bych měl jmenovat ještě většího zoufalce než jakým je Menty, byl bys to právě ty. Ty slova co tam píšeš nejsou úplně dobře čitelná a srozumitelná, slovenštinu ovládám bohužel stejně dobře, jako ty hinduištinu.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *