Domů » Bleskovky » Už mají plán: takhle se chystá Apple obejít zákaz prodeje iPhonů v Číně

Už mají plán: takhle se chystá Apple obejít zákaz prodeje iPhonů v Číně

Minulý týden vyhověl soud v Pekingu žalobě společnosti Qualcomm a zakázal prodej všech iPhonů od modelu 6S do X. Cupertinský gigant údajně porušil dva softwarové patenty Qualcommu. Zákázníci z nejlidnatější země světa se však nemusejí bát, Apple již přišel s řešením.

Podle právního názoru producenta iPhonů se totiž situace vyřeší vcelku snadno, totiž pouhou aktualizací softwaru starších modelů iPhone. Tento update by měl přijít velice brzy. Zástupci společnosti Qualcomm tento názor samozřejmě nesdílí a tvrdí, že pouhá softwarová aktualizace problém s patenty nevyřeší.


Chtějí zakázat i prodej iPhone XS a XR

Vedle tohoto sporu běží ještě jeden. Zástupci výrobce (nejen) mikročipů totiž chtějí zakázat také prodej nejnovějších modelů iPhone Xs a iPhone Xr. Tomuto jejich návrhu však ještě soud nevyhověl. Vzhledem k velikosti obou firem se dá očekávat rozsáhlá a dlouhá právní bitva s nejasným výsledkem.

Zástupci společnosti Apple již dříve řekli, že využijí všechny dostupné právní prostředky ke své obraně. Není se čemu divit, čínský trh je pro něj důležitý a každý podobný zákaz se rovná nemalým finančním ztrátám.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Nasr.at já bych jim to dal sežrat zmetci.

JP23
Uživatel
JP23

Ale prosím tě, co ti provedli, nemáš prachy na jejich produkty? :D

lukass71
Uživatel
lukass71

Nema, zato komplex tam bude, uz jen htcjirka, tomassx a zbytek letky :D

Rebirth
Anonym
Rebirth

Zmetci jsou na patentovým úřadu. Každou hovadinu přijmou jako patent.

JP23
Uživatel
JP23

Update je od včerejška venku – iOS 12.1.2

martan1981
Anonym
martan1981

Az na to, ze ten opravuje nieco uplne ine…

JP23
Uživatel
JP23

Martane, smiř se s tím, že když tady něco napíšu, tak to tak je, popřípadě to dává smysl, ptž jsem jeden z mála, který se tady neocitnul náhodou.

Earlier today, Apple released iOS 12.1.2 with bug fixes for eSIM as well as to address the patents involved in its Qualcomm legal battle. In a statement to Reuters, however, Qualcomm says that Apple “continues to flout the legal system by violating injunctions,” despite today’s iOS update.

[odkaz]

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

JP23: ty si riadne seres do huby :D Si taky doveryhodny s tvojimi informaciami ako uni :D Naposledy si sa tu odstrelil s applovskym casopriestorom ??

uni
Uživatel
uni

JP23: Myslíš, že když neumí číst v logu, umí číst v komentářích?

JP23
Uživatel
JP23

TomasSX1: Pokud bych měl jmenovat ještě většího zoufalce než jakým je Menty, byl bys to právě ty. Ty slova co tam píšeš nejsou úplně dobře čitelná a srozumitelná, slovenštinu ovládám bohužel stejně dobře, jako ty hinduištinu.